Ünlü İsviçre şirketi, Astroloji araştırmaları için önemli bir kaynak olan, 30,000’den fazla horoskop içeren AstroDatabase’i internet üzerinde kullanıma sunuyor.

Ünlü İsviçre şirketi AstroDienst, iflas eden AstroDatabank’ı alarak veritabanını internette ücretsiz kullanıma açtı. 30,000’in üzerinde ismin doğum bilgilerinin ve haritalarının yer aldığı veri tabanına, http://wiki.astro.com adresinden erişilebiliyor.

Veri tabanını hazırlayan Lois Rodden’in doğum bilgilerini güvenilirlik düzeyine göre sınıflandırma sisteminin de bugün Astroloji alanında kabul edilen standartları getirmiş olması, AstroDatabank’ın Astroloji alanı içerisindeki önemini artırmaktadır.

Eskiden sadece bir bilgisayar yazılımı olan AstroDatabank’a - her ne kadar kapsamının son derece geniş olması sayesinde Astroloji araştırmacıları için önemli bir kaynak niteliği taşısa da - yüksek ücreti nedeniyle yeterince başvurulmamaktaydı. AstroDienst’in bu hizmeti ücretsiz verme kararı, araştırmacılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

http://horoscopicastrologyblog.com/2009/03/21/astrodienst-acquires-astrodatabank-posts-database-online-for-free/