Astroloji Yazını

Llewellyn George, Lllewellyn Publications adındaki yayınevini ve Oregon’da The Portland School of Astrology’yi kurdu. Tarot, numeroloji ve büyücülükten kaçındığı gibi, Astrolojinin Hermetik ve Majik alanlarından da uzak durmuştur.

1901

Llewellyn George, Lllewellyn Publications adındaki yayınevini ve Oregon’da The Portland School of Astrology’yi kurdu. Tarot, numeroloji ve büyücülükten kaçındığı gibi, Astrolojinin Hermetik ve Majik alanlarından da uzak durmuştur.

Fransa’da önemli bir astrolog olan Paul Choisnard, Astroloji'nin bilimsel yanıyla ilgilenmeye başladı. İlk önemli çalışması, Paris’te yayınlanan Influence Astrale’dır.

1902

C.H. Weber tarafından yazılan Astrology in a Nutshell yayınlandı.

1904

Alan Leo’nun Casting The Horoscope ve Rosa Baughan’ın Influence of the Stars kitapları yayınlandı.

1905

Rlph Shirley, The Occult Review’u; Llewellyn George, The Astrological Bulletin’i yayınlamaya başladı.

Alan Leo’nun The Progressed Horoscope kitabı yayınlandı.

1906

Llewellyn George The Annual Moon Sign Book kitaplarını yayınlamaya başladı.

John Dreyer’in History of the Planetary Systems kitabı basıldı.

1907

Lyman E. Stowe’un yazdığı Bible Astrology: The 12 Signs of the Zodiac yayınlandı.

1908

Max Heindel, ilk Gülhaç Kardeşliği merkezini kurdu. Astroloji’ye çok önem vermesinin yanında, Teosofi Cemiyeti’nin prensiplerine yakın bir profil oluşturdu. Ohio merkezini takiben Seattle ve Washington-Portland’da merkezler kurdu. Gülhaç Kardeşliği, efemeris ve Astrolojik ev tablolarıyla tanınır.

1909

Gülhaç Kardeşliği tarafından The Rosicrucian Cosmo-Conception basıldı. Max Heindel’in, 1907’de Almanya’ya yaptığı yolculuk sırasındaki esinlerinden oluşan ilk büyük çalışmasıdır.

1910

Joseph A.Seiss tarafından yazılan The Gospel in the Stars yayınlandı.

1911

Gülhaç merkezleri California-Oceanside’a taşındı. Llewellyn George’un Practical Astrology For Everyone kitabı Bulletina tarafından basıldı.

1912

Dr. Rudolph Steiner’ın Spiritual Beings In The Heavenly Bodies ve Alan Leo’nun The Art of Synthesis kitapları yayınlandı. Alan Leo’nun kitabı, gezegenler, üçlemeler ve dörtlemeler üzerine yapılan derin analizleri içerir.

1914

Evangeline Adams falcılık yüzünden tutuklandı. Mahkeme sırasında kime ait olduğunu bilmediği Astroloji haritaları içerisinde hakimin oğlunun karakterini tanımlayınca dava düşmüştür.

1915

Sepharial, 1990’larda başlayacak ve 1997 civarında sona erecek büyük bir karışıklık olacağı tahmininde bulundu.

1916

Katherine Taylor Craig’in Stars of Destiny kitabı, aslında Astroloji dışındaki alanlarda kitaplar basan E.P Dutton yayınevinin bastığı iki Astroloji kitabının birincisidir. 1920’den önce kitaplar, ya Astroloji yayıncıları ya da Astrologlar’ın kendileri tarafından basılıyordu.

John Hazelrigg’in yazdığı The Sun Book yayınlandı. Bu çalışma; Karl Anderson’un çalışmalarında, en çok da İncil Astrolojisi’nde görülen Hermetik anlayışa dayanır.  
http://www.astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...