Astrolojideki Evler Ne Anlama Gelir?

Astroloji'de de sadece burç veya gezegenlerden bahsetmek yetmez. Evler burç ve gezegenlerin işletim sistemlerini nerede gerçekleştireceklerini bize ifade eder. Dünya üzerinde hiçbir canlı, aynı yer ve konumu uzayda bir kez daha elde edemeyecektir. Bir an ve yerin birlikte işgali, zamanda sadece tek bir noktada gerçekleşebildiği için yalnızca tek bir kişiye özeldir. Kar yağarken mayo ile dışarı çıkmayız ve çıkmanın yanlış olduğuna inanarak yola çıkarız ve sonra biliriz. Fakat doğumu bir mucize kabul ederken, bu dünyaya donanımsız gelmiş olduğumuza kolayca inanırız.

Astrolojideki Evler Ne Anlama Gelir?

Bir cümle kurmak istiyorsanız bir özneye, bir yükleme ve bir de her ikisinin bir arada ne yapacağını bilmeye ihtiyacınız var. Astroloji'de de sadece burç veya gezegenlerden bahsetmek yetmez. Evler burç ve gezegenlerin işletim sistemlerini nerede gerçekleştireceklerini bize ifade eder. Astroloji’yi az çok bilenler ne, nerede ve nasılı duymuşlardır. Bizim için gezegenler bir cümlenin "ne" kısmını oluştururlar. Nasıl ise burçlar için geçerlidir. Neredeye gelince evler karşımıza çıkar. Venüs (ne), Kova'da (nasıl), 12. evde (nerede) dediğinizde, bir kişi veya olay hakkında gerekli bilgiye ulaşmaya başlamış olursunuz.


Evler bir horoskopu 12 parçaya bölen ifade alanlarıdır. Birinin ifade şekline yaklaşırsak, mesela 12. ev bilinçaltını temsil eder. Kişinin kapalı kalan manevi alanları, kısıtlamaları, hissettikleri, gizlilikleri ile ilgilidir. Eğer bu temalara ne ve nasılı eklerseniz kolayca hikayenize ulaşırsınız.

Tüm bunlar şunun için önemlidir ki; günlük veya aylık olarak takip ettiğiniz yorumlarda sık sık evler, gezegenler veya burçlardan bahsederken çeşitli konumlanmalar hakkında da bilgi veriyoruz. Kendinizi daha yakından ve objektif bir bakış açısı ile tanımanızı sağlayacak Astrolojik verileri okurken, bu bilgiler size her zaman lazım olacak. Okuma yöntemlerini bilirseniz, kendi gizeminize ve yolunuzu açacak anahtara daha kolay ulaşırsınız.

http://www.astrologyanalyst.com
oguzhan.ceyhan@astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...