Genişleme, öğrenim, uyum, kanun, din, felsefe ve büyük şanslar Jüpiter ile ilişkilidir.

Doğum horoskopunuzdaki Jüpiter, ödüllerinizi, mutlu olduğunuz yeri, kısmetinizin ve şansınızın olduğu bölgeleri göstermesi açısından çok önemlidir. Astrolojiyi eğer bir duvar saati kabul edersek, Jüpiter akrebi, Satürn ise yelkovanı gösterir.

Yaşamda iyimserlik, neşe ve şans verir. Horoskoptaki iyi yerleşimi, büyük bir servet ve şanslı bir yaşama işarettir. Şifa gücü, bedenin hastalıklara direnişi Jüpiter tarafından yönetilir. Jüpiter'in transit hareketleri esnasında horoskopunuzda girmiş olduğu bölgeler, fırsatların ve şansın size destek olacağı yerler anlamına gelir.

Jüpiter kavuşumlarından hemen sonra kişide iyimserlik, geniş düşünce, neşe, mutluluk ve rahatlama görülür. Derin anlamları içinde din felsefesi, yüksek eğitim, öğretim üyeliği, yabancı kültürlere seyahat vardır. Jüpiter'i retro hareketteyken veya zayıf bir burç konumlanmışken doğan kişinin horoskopunda kibirlilik, tembellik, egoizm, obezite, boş vermişlik gibi özellikler bulunabilir. Jüpiter, zodyağı 12 yılda dolaşır, yılda ortalama bir burçluk mesafe kat eder. Kendi uyduları ile beraber kurmuş olduğu sistem incelenerek yorumlar yapıldığı takdirde çok daha kesin ve net astrolojik yorumları mümkün kılar. Yılda ortalama 1 retro hareket yapar. Haftanın günlerinden Perşembe'yi yönetir. 
http://www.astrologyanalyst.com