Astrolojik Mars

Enerji, hareketlilik, güç ve şiddet Mars ile ilişkilidir. Zodyakta erkeksi unsurların tümünü gösteren tek gezegendir. Astrolojide erkeği temsil eder.

Astrolojik Mars

Enerji, hareketlilik, güç ve şiddet Mars ile ilişkilidir. Zodyakta erkeksi unsurların tümünü gösteren tek gezegendir. Astrolojide erkeği temsil eder. Motivasyon olarak da nitelendirebilecek olan Mars, enerjik, cüretkar, agresif, girişken ve güçlü bir gezegendir. Seksin ve savaşın eril etkilerini de Mars yönetir.

Yıldız haritanızda güçlü bir Mars, yaşamdaki tüm rekabet unsurlarını tek başına geçebileceğinizi göstermesi açısından önemlidir. Mars, horoskopta kontrolsüz ve çok enerjikse, öfke patlamaları ve cinnete sebebiyet verir. Hayattan, aktif yaşamdan zevk almayı, güçlü ve dengeli ise de sporda ve rekabette başarıyı işaret etmesi açısından önemlidir. Transit etkileri çok dikkatli incelenmelidir.

Mars, yaralanmayı, kavgayı, ateşi ve patlayıcı maddelerden gelecek zararları göstermesi açısından da önemlidir. Bir kadının horoskopunda Mars, birlikte olmak istediği erkek tipini, veya müstakbel eşinin karakterini gösterir. Zodyak burçlarını dolaşması 2 yıl sürer. Bir burçta ortalama 6 ile 7 hafta arasında kalabilir. Ortalama iki yılda bir geri gider. Geri gittiği burçta 7 veya 8 ay kalır. Mars, Koç ve Akrep burçlarının yöneticisidir. Salı gününü de yönettiği düşünülür.   
http://www.astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...