Astrolojik Venüs

Sahip olma, sevgi, güzellik, sanat, uyum, birlik ve küçük şanslar Venüs ile ilgilidir. Venüs, horoskopta kadını temsil eden iki ana gezegenden biridir.

11.02.2009 - 18:39

Astrolojik Venüs

Sahip olma, sevgi, güzellik, sanat, uyum, birlik ve küçük şanslar Venüs ile ilgilidir. Venüs, horoskopta kadını temsil eden iki ana gezegenden biridir.

Venüs, zevk aldığınız her şeyi yönetir. Güzellik, süs, sanat, hediyeler, dünyayı çekici ve eğlenceli gösteren her şey Venüs'ün kontrolü altındadır. Venüs güzel olan her şeyi temsil ettiği için, yaşamın tüm pahalı zevklerini, güzel giyinmeyi, hoş kokuları, cazibeyi gösterir. Venüs asla agresif bir gezegen değildir. Çok çekici ve açık bir gezegen olan Venüs, arzuları gerçekleştirmek için çekiciliği ve erotizmi kullanır.

Erkek horoskoplarında Venüs, kişinin birlikte olabileceği kadın tipini göstermesi açısından önemlidir. Venüs'ün konumu, flörtlerin kişiliği hakkında pek çok bilgi verir. Ayrıca evlenilecek kişi hakkında öncü bilgi veren gezegendir. Bir burçta yaklaşık 3 hafta kalır. 8 yılda 5 kez retro hareket yapar. Gerilediği zamanlarda bir burçta maksimum 5,5 ay kalır. Gerilemediği yıllarda zodyak turunu 10 ila 12 haftada tamamlar. Venüs'ün 8 yıl içinde 5 kez gerilediği noktalar birbirleri ile birleştirildiğinde, 5 köşeli yıldız şekli oluşur. Bu 5 köşeli yıldız, Hz. Süleyman'ın kullandığı, Ruh Özü ve Hava, Su, Toprak, Ateş elementlerini simgeleyen mührünün çembersiz hali olduğu gibi, Venüs, yani Afrodit adına düzenlenen olimpiyat oyunlarının simgesi olarak da kullanılırdı. Çağımızda, 5 köşeli yıldız yerine iç içe geçirilmiş 5 halka olimpiyat oyunlarının simgesi olarak kullanılmaktadır. Boğa ve Terazi burçlarının yanında, Cuma gününün de yöneticisidir.    
http://www.astrologyanalyst.com

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...