Asus, Zenbook'la meydan okudu

Hem son derece ince, hem güçlü hem de uzun batarya süreli Zenbook, kendi kategorisinin liderliğini ele geçirme peşinde.

Haberler 12.10.2011 - 17:27

Asus, Zenbook'la meydan okudu

İnce ve şık dizüstü bilgisayarlarda genellikle işlemci gücü ve pil ömrü de dahil bazı diğer özelliklerden feragat edildiğini biliyoruz. Asus, Zenbook adıyla piyasaya süreceği seriyle bu algıyı değiştirmeyi hedefliyor.

Zenbook'u tanıtan Asus Yönetim Kurulu Başkanı Jonney Shih, tasarım aşamasında sade tasarım, rakipsiz performans, çevrecilik ve sınırları belirleyen ses düzeyi olmak üzere dört ilke benimsedikleri söyledi.

Zenbook 'instant-on' özelliğiyle sisteme iki saniye içinde dönüş yaparken, 2 hafta gibi normal standartlara göre 4 kat daha uzun stand-by süresi ile dikkat çekiyor.

Mevcut teknolojileri yerleştirebilmek için V şeklinde kanal kullanarak özel soğutma teknolojisi tasarlanan Zenbook'un batarya ömrü yüzde 5'in altına düştüğünde veri kaybını engellemek için tüm dosyaları kaydetme özelliğine sahip.

Daha az enerji tüketen Zenbook'un kullanıcıları, aynı zamanda Asus patentli Super Hybrid Engine II teknolojisini kullanarak, pil ömrünü akıllıca koruyor ve diğer UltraBook tasarımlarına göre yüzde 25 daha fazla pil ömrü sağlıyor.

Zenbook serisinin özellikleri ve ABD fiyatları şöyle:

Sayfa Yükleniyor...