Asus'tan 'hatalı işlemci' açıklaması

Bilgisayar üreticisi Asus, tasarım hatası tespit edilen yeni Intel Sandy Bridge işlemcili bilgisayarlarını değiştireceğini açıkladı.

04.02.2011 - 09:42

Asus, tasarım hatası tespit edilen Intel Sandy Bridge yonga setine ilişkin ilk açıklama yapan firma oldu. Basın açıklamasında, Intel'in bu yonga setini taşıyan Asus bilgisayarların değiştirileceğini veya iade alınacağını duyurdu.

Firma açıklaması şöyle:

"Intel® 31 Ocak 2011 tarihinde yeni Sandy Bridge tabanlı çipsetinde - Cougar Noktası olarak bilinen Intel ® 6 Serisi - bir tasarım hatası tespit edildiğini duyurdu.

Mevcut Sandy Bridge ürünlerin sevkiyatı Intel® tarafından askıya alınarak, güncelleştirilmiş bir destek çipi üretimi başlamıştır. Bu tasarım hatası sadece çipleri etkilemektedir.

ASUS olarak, ilham verici yenilik ve sürekli mükemmellik sözü üzerine hareket ederek, dünya çapında müşterilerimizin yararını korumak için bu soruna yönelik olarak kapsamlı bir çözüm ürettik.

Kullanılabilirliği maksimize edebilmek için her ASUS ürününde olduğu gibi ilk adımı atarak, mevcut ASUS Sandy Bridge bazlı ürünlerin sevkiyatı durdurulmuştur. Sorundan etkilenen tüm ASUS Sandy Bridge kullanıcıları, ürünlerini değiştirebilir veya iade edebilir. Değişim tüm dağıtım ve perakende kanallarını kapsamaktadır.

Tasarım hatası probleminden etkilenen tüm ASUS kullanıcıları ayrıntılı bilgi ve değişim hizmetleri hakkında bilgi için http://event.asus.com/2011/SandyBridge/notice adresini ziyaret edebilirler. Bu site üzerinde müşterilerimize destek olabilmek ve sorularına yanıt verebilmekten büyük memnuniyet duyarız. Aynı zamanda Sandy Bridge tasarımı ile ilgili gelişmeler de bu site üzerinden takip edilebilir.

ASUS belirtilen hataya sahip notebook ve masaüstü ürünleri garanti kapsamında değişimi ve iade seçenekleri kullanıcılarına sunuyor olacaktır.

Cougar Noktası üzerindeki tasarım hatası Intel’in de teyit ettiği gibi SATAIII portlarında herhangi bir soruna yol açmamaktadır. Buna ek olarak ASUS’un sunduğu ekstra 2 adet SATA 6Gb/s bağlantı noktaları da bu durumdan etkilenmemektedir. Ancak, ASUS yine de herhangi bir olasılığa karşın anakartların geri dönüşünü ve iadesini sağlamaktadır.

Sandy Bridge ürünleri için olan her gelişme ve düzenleme ASUS’un resmi web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Anlayışınız, desteğiniz ve işbirliğiniz için teşekkür eder, oluşan rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...