Atalay: Bahçeli özür dilemeli

İçişleri Bakanı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yarın yapılacak kongrede yaşanması muhtemel provokasyonlardan hükümeti ve emniyet güçlerini sorumlu tutmasına tepki gösterdi.

Atalay: Bahçeli özür dilemeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, partisinin kongresinde çıkması muhtemel olaylarla ilgili yaptığı açıklamaya, İçişleri Bakanı Beşir Atalay'dan yanıt geldi.

Kongredeki çıkacak olayların sorumluluğunun hükümet ve emniyet teşkilatında olacağını belirten Bahçeli'nin açıklamalarını 'talihsizlik' olarak değerlendiren Atalay, MHP Genel Başkanı'nın özür dilemesini istedi.

"'Herkesin görevi tanımlanmıştır, bunun dışındaki tanımlamaları ve imaları kesinlikle hoş göremeyiz" diyen Atalay, "Kaldı ki bir siyasi partinin içişlerine karışmak bizim siyaset ve devlet anlayışımız ile bağdaşmaz. Ancak, bir siyasi parti liderinin de parti içi sorunlarına hükümetimizi ve emniyet teşkilatımızı alet etme gayreti içerisine girmesi de kabul edilemez" dedi.

Devlet Bahçeli’nin iddialarına ilişkin elinde ne tür bilgi ve belge varsa derhal ilgili mercilere intikal ettirmesi gerektiğini belirten Atalay, “Şayet böyle bir bilgi ve belgeye sahip değil ise derhal milletimizden, hükümetimizden ve güzide emniyet teşkilatımızdan özür dilemelidir” şeklinde konuştu.

TEDBİR ALINDI
Öte yandan Atalay, öğle saatlerinde MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı'yı telefonla arayan Bakan Atalay, yarınki kongreyle ilgili olarak her türlü tedbirin alındığını söyledi.

Görüşmede, Bakan Atalay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin kongresinde emniyet zafiyeti yaşanabileceği yönündeki iddialarından dolayı emniyet teşkilatı adına duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Atalay Paçacı'ya, Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin kongre düzeninden sorumlu parti yöneticileri ile görüştüğünü, gerekli tedbirlerin alındığını belirttiği ayrıca bunun dışındaki talepler konusunda her zaman kendisini arayabileceklerini söylediği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...