Atalay: Bayrak tartışmasına girmeyiz

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Öcalan’ın mesajının okunduğu Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarında Türk bayrağının olmasını istediklerini belirterek, “Oradaki bizim organizasyonumuz değildi, bayrak yoktu-vardı tartışmasına girmeyiz” dedi.

21.03.2013 - 14:54

Atalay: Bayrak tartışmasına girmeyiz

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Abdullah Öcalan’ın mesajının okunduğu Diyarbakır’daki Nevruz kutlamalarını, NTV Ankara Temsilcisi Nilgün Balkaç’a değerlendirdi.


Çözüm sürecinin devam ettiğini dile getiren Atalay, “Hedeflerimiz var, bu açıklamayla örtüşüyor. Hükümet bu süreçte kararlıdır” diye konuştu.

Kutlamalarda Türk bayrağı olmadığı yönündeki eleştirileri de yanıtlayan Atalay, şu ifadeleri kullandı:

“Diyarbakır’daki etkinlik bizim organizasyonumuz değil, başkasının organizasyonudur. Bizim bir katkımız olmadı. Bu toplantıda bayrak yoktu-vardı tartışmasına girmeyiz. Orada Türk bayrağı olmasını tercih ederdik. Bayrağımız bizim için çok değerlidir, bu tür toplantılarda hassasiyetlerimizden biridir.”'UYGULAMAYI GÖRMEK LAZIM'
İçişleri Bakanı Muammer Güler de, Meclis'e gelişinde gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

''Abdullah Öcalan'ın silahları bırakın çağrısını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusuna Güler, ''Dil barış dilidir, uygulamayı görmek lazım. Bundan sonrasını göreceğiz tabi ki'' karşılığını verdi.

Bir gazetecinin, ''Dün yaptığınız açıklamada, Diyarbakır'daki etkinlikte Öcalan posteri açılırsa suç teşkil eder demiştiniz'' sözleri üzerine de Güler, ''Adli merciler gereğini yapar'' dedi.

Güler, Diyarbakır'daki nevruz etkinliğinde Türk bayrağının bulunmamasına ilişkin, ''Türk bayrağının olmamasını ben de buradan nefretle kınıyorum. Türk bayrağının orada olmaması bir büyük eksikliktir'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...