Atalay: Behçet Oktay'ın ölümü intihar

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, eldeki bulguların Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay’ın intihar ettiğini gösterdiğini söyledi.

27.02.2009 - 11:17

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay’ın ölümüyle ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Atalay, olayın bir intihar olduğunu, kriminalojik araştırmalarla bu sonuca vardıklarını belirterek, savcılık kontrolünde yargı sürecinin devam ettiğini bildirdi.

Oktay'ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirten Atalay, ''Özel Harekat Dairesi bizim için özel bir birim. Behçet Oktay bunun başındaydı. Biz özel harekatın sayısını artırmak için çalışma yapıyorduk. Bunun için de kendisiyle bir kaç gün önce Gölbaşı'ndaki yerde görüşmelerimiz olmuştu'' dedi.

Emniyet birimlerinin yaptığı araştırmalarla olayın intihar olduğu sonucuna varıldığını kaydeden Atalay, ''Olay savcılığın denetimi altında yürüyor, bir yargı süreci yürüyor. Şu an bulgular intihar olarak gözüküyor. Olayın öncesi karmaşık. Savcılığın araştırması devam ediyor. Bizim daha fazla bir şey söylememiz mümkün değil'' diye konuştu.

Bakan Atalay, şunları kaydetti: "Şu ana kadar yapılan bulgular, veriler olayın bir intihar olduğunu gösteriyor. Ama bunun öncesi var, yemek kısmı var, sonrası var. Gecenin belli bir saati yanında bir kişi var biliyorsunuz. Bizim kendi verilerimiz, bulgularımız bu şekilde. Yargı sürecindeki bir konudur. Yargının elindeki bir konudur, onlar da inceliyor.''

Atalay, terörle mücadele kapsamında oluşturulacak birimle ilgili bir başka soru üzerine de bu birimin yapılandırılmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini, bu konuda kurum ve kuruluşların görüşlerinin alındığını söyledi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...