Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu.

Atalay, bir gazetecinin "MİT'e operasyonel yetki veren ve MİT Kanunu'nda değişiklik öngören bir teklif Meclis'e gönderildi. Çeşitli eleştiriler de var. Bu noktada neler söyleyeceksiniz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"O konuda hemen bir şey söylemeyeyim. Teklifleri herkes bir incelesin. Muhtevasına bakmak lazım. Diğer ülkelerle mukayese edilsin. Bunları ben doğrusu olağanüstü şeyler olarak görmüyorum, yani bir tedbirler olarak. Diğer ülkelerle de mukayese edildiğinde çok benzer şeylerdir. Ülkenin istihbarat teşkilatının kendiyle ilgili bazı düzenleme ihtiyaçları olduğu belli, onlarla ilgili. Ama biraz daha bu konunun heralde içeriğini incelemek lazım.''

HİLMİOĞLU'NA TAHLİYE KARARI
Anayasa Mahkemesi'nin Ergenekon davası tutuklusu eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'nun tahliyesine karar vermesinin hatırlatılması üzerine Atalay, "İyi bir çözüm. Yani sağlık durumuyla ilgili, bu insani bir şey doğrusu. Zaten o konuda herkes nasıl bir çözüm bulunabilir, hem çözüm bulunsun hem hukukun içinde olsun. O da çözümlenmiş oldu. Ondan sadece memnuniyet duyarız" diye konuştu.