Atalay: Esas hainlik sizin yaptığınız

CHP lideri Deniz Baykal’ın “hainlik” nitelemesine tepki gösteren İçişleri Bakanı Beşir Atalay, “kardeşlik için çalışmanın hainlik olamayacağını” belirterek “Sırf rant için karşı çıkıyorsa esas hainlik budur” dedi.

Anadolu Ajansı 09.12.2009 - 11:07

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.


CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın dün grup toplantısındaki konuşmasında ''hıyanet'' nitelemesinde bulunduğunu belirtilmesi üzerine Atalay, iki gündür şehitlerin uğurlandığını belirtti. Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Atalay, bugün de bazı illerde de cenaze törenleri olacağını anımsattı.

Arkadaşlarının cenaze törenlerine katıldığını ifade eden Bakan Atalay, ''Rabbim ailelerine sabır versin. Acılı gün yaşıyoruz'' diye konuştu.

Atalay, bölgede operasyonların sürdüğünü ifade ederek, ''Failler, sorumlular ile ilgili çalışmalar sürüyor. İnanıyorum mutlaka bulacağız ve bu hainler, teröristler inşallah cezasını görecek'' dedi.


Acıları bitirmek için uğraştıklarını kaydeden Atalay, şöyle devam etti: ''Ülkemizin değişik köşelerinde analar, eşler ağlıyor. İnsanlar üzüntü duyuyor. 'Bunları bitirelim. Bu ülkede kardeşlik içinde hepimiz birlikte huzurla yaşayalım' diye uğraşıyoruz. Bizim çalışmalarımızın başka bir amacı yok. Türkiye giderek güçlenen, büyüyen bir ülke, yıldızı parlayan bir ülke. Kendi içimizdeki bu sorunları da kendimiz çözersek, bu ülke hepimize yeter. Bizim çabamız bu. Eğer bunun için uğraşmak, bunun için çalışmak hainlikse, ki koskoca ana muhalefet partisi liderinin ifadesi böyle, onu herkesin takdirine bırakıyorum. Bu kelimeleri, bu kavramları pek sevmem, ama böyle büyük bir hedefle uğraşırken sırf siyasi rant için bunlara karşı çıkılıyorsa, esas hainlik budur. Benim diyeceğim budur.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...