3 kişinin katil zanlısı Atalay Filiz ile ilgili 500 ihbar

Ankara ve İstanbul'da işlenen 3 cinayetten aranan Atalay Filiz ile ilgili polise ihbar telefonları yağıyor. 500'den fazla ihbardan sonuç çıkmadı. Zanlının Paris'teki kayıp sevgilisiyle çekilmiş fotoğrafları da ortaya çıktı.

NTV Haber - DHA 05.06.2016 - 20:42

3 kişinin katil zanlısı Atalay Filiz ile ilgili 500 ihbar

Günlerdir her yerde aranan 3 cinayet ve bir kayıp olayının zanlısı Atalay Filiz'in yakalanması için yürütülen çalışmalar sürüyor.

İzmir'de görülmesinin ardından yalnızca polise 500'den fazla ihbar yapıldığı, titizlikle değerlendirilen ihbarlardan bir sonuç alınamadığı öğrenildi.

Filiz'in çıkan haber nedeniyle tanınmamak için parklarda kalabileceği düşüncesiyle sokakta yaşayanlara da fotoğraflar gösterilerek bu kişiyi görüp görmediklerinin sorulduğu belirtildi.

Kentin farklı noktaların şok uygulamalar da yapan polis ve jandarmanın, ilçe giriş çıkışları, terminaller ve toplu ulaşım araçlarını da sıklıkla kontrol ettiği bildirildi.

Öte yandan Filiz ile kayıp Rus sevgilinin birlikte çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı. Habertürk gazetesinde yer alan fotoğraflar Paris'te çekildi. Fotoğrafta zanlı ve öldürüldüğü tahmin edilen Olga Seregine bir arada.

Atalay Filiz ve Rus sevgilisi 2008’de Fransa'da lise değişim programında tanıştı. 2010’da ise çiftin yolu üniversite için gittikleri Paris'te bir kez daha kesişti.

Paris'te aynı evde kaldılar. O evde Filiz'in Ankara'da öldürdüğü iddia edilen Göktuğ Demirarslan’la sevgilisi Elena da vardı.

Olga o yıllarda ailesine yolladığı fotoğrafların altına da "İşte sevgilim" yazdı.

Atalay Filiz, Türkiye'de yaptıkları tatil sonrası ayrıldıkları sevgilisini tehdit etmeye başladı.

2011'de Olga'nın Paris'te kaybolmasının ardından da ailesi bir numaralı şüpheli olarak Atalay Filiz'i gösterdi. Filiz'in ifadesi alınıp serbest bırakıldı.

Sonrasında Ankara'da iki eski arkadaşını öldürdüğü iddiasıyla aranmaya başladı. 

İstanbul'un Tuzla ilçesinde oturan tarih öğretmeni 2 çocuk annesi Fatma Kayıkçı'nın cesedi, 28 Mayıs'ta evinin yakınındaki çalılıkların arasında bulunmuştu. 

Kayıkçı'yı öldürdüğü iddia edilen Atalay Filiz’in, 16 Eylül 2013'te o dönem Tümgeneral olan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşı Elena Radchikova'nın öldürülmesi olayına karıştığı da tespit edilmişti.

Ankara'daki cinayetlerle ilgili yaklaşık 3 yıldır aranan Atalay Filiz’in, sahte kimlikle yurtdışına kaçtığı belirlendi.

Yurtdışında da sevgilisini öldürdüğü tahmin edilen Filiz, bir süre sonra İstanbul'a döndü

Sayfa Yükleniyor...