Atalay ile Demirtaş 'gerilim'i konuştu

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile görüştü.

Haberler 19.05.2010 - 15:18

BDP'den alınan bilgiye göre, BDP'nin isteğiyle BakanBeşir Atalay'ın makamında gerçekleşen görüşmede, BDP Grup Başkanvekili Ayla Akat Ata da hazır bulundu.

Yaklaşık 45 dakika süren görüşmede, '''de yaşanan son siyasi gelişmelerin, Güneydoğu'daki gerilimin ve öğrenci olaylarıyla ilgili yaşanan sürecin'' konuşulduğu belirtildi.

Bu konudaki kaygılarını ve düşüncelerini Bakan Atalay'a ileten Demirtaş'ın, gerilimin sona erdirilmesi konusunda Hükümetin gerekli önlemleri almasını istediği kaydedildi.

Görüşmede Güneydoğu'da son dönemde artan gerilim ele alındı. Görüşme sonrası açıklama yapan BDP lideri Demirtaş, "Asıl sorun diyalogsuzluk bunu aşmaya çalışıyoruz" dedi.

Demirtaş, “Son dönemlerde bölgede artan gerginliği gerilimi gözönüne alarak sayın Atalay’la değerlendirme yaptık. Gerçekten de artık sağlıklı bir demokrasi için bunların çok büyük önemi var. En büyük sorun diyalogsuzluk. Biz siyasetçiler olarak daha somut şeyler yapmalıyız. Görüşmemizde bütün gerilim alanlarıyla ilgili değerlendirme yaptık” dedi.

Sayfa Yükleniyor...