Atalay: Teröre karşı etkili politika yürütüyoruz

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, son dönemde artan terör olaylarıyla ilgili olarak, hükümetin içeride ve dışarıda etkili bir politika yürüttüğünü söyledi.

Haberler 12.06.2010 - 18:34

Atalay: Teröre karşı etkili politika yürütüyoruz

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, " şu anda hem hükümet hem devlet politikası olarak içeride ve dışarıda etkili bir yol izliyor. İstediğimiz şey, terör olmasın kardeşlik olsun, sonuna kadar özgürlük olsun. Herkes siyaset de yapsın. Siyasi partiler terör gölgesinde olmasın ve terör irtibatı içinde olmasın" dedi.

Son dönemde artan terör olaylarına ilişkin tüm tedbirlerin alındığını söyleyen Atalay, terör örgütünün büyük şehirlere yönelik eylem hazırlığında olduğu iddiasını da yanıtladı:

"Bazen birşeyler duyuluyor, soru üretiyoruz. Biz her şeyi dikkatli şekilde yürütüyoruz. Bu tür provokatif şeylere prim vermeyin, vatandaşlar da vermesin. Bizim dileğimiz budur.”

Atalay, Alman Hükümeti'nin PKK'yla mücadele için önlem paketi hazırlığını da değerlendirdi:

"Hiçbir ülke diğer ülkeye dönük teröre direkt ya da dolaylı destek veremez. Bu finans kaynağı olarak, STK çalışmaları yoluyla olur. Biz bu konuda Avrupalı dostlarımıza etkili şekilde mesajımızı iletiyoruz. Bu da normal bir şey. Her ülke kendisiyle ilgili konularda etkili çalışmalar yapar. Terör öyle diğer konulara benzemez. Son zamanlarda Almanya’nın duyarlılığı zaten arttı. Ve biz memnunuz."

Sayfa Yükleniyor...