Atalay'a istihbarat geldi: Birileri var

Hatay Dörtyol’da yaşananlara değinen ve olayların olduğu gün bölgeye gönderilen istihbaratçılarla görüştüğünü belirten İçişleri Bakanı Atalay, ‘göründüğü gibi yalın değil’ dedi.

01.08.2010 - 21:02

Atalay'a istihbarat geldi: Birileri var

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Hatay Dörtyol'daki olaylar için "Hiç öyle geriden göründüğü kadar yalın değil" değerlendirmesini yaptı.


İçişleri Bakanı, halk oylamasını etkilemeye çalışan bazı kesimler olduğuna dikkat çekerek "Olayları azmettiren tahrik ettiren birileri var" şeklinde konuştu.

İnegöl’ün masum ve üzgün olduğunu belirten Atalay, "Bu fırsatları kollayan ve vatandaşı tahrik eden, polis otolarını yaktıran birileri var. Dörtyol'da da bu olayları azmettiren, yine tahrik ettiren birileri var. İstiyorlar ki huzurlu bir halk oylaması sürmesin" dedi.

Olayların olduğu gün bölgeye özel istihbarat ekipleri gönderdiklerini belirten Atalay, "Bunlar çalışıyorlar. Dün onları Hatay'a çağırdım dinledim. Olaylar, hiç öyle geriden göründüğü kadar yalın değil. Ama, bütün karmaşıklığıyla analiz ediliyor, değerlendiriliyor ve üzerine gidiliyor" şeklinde konuştu.


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...