Ataşehir'de sokakta kadına saldıran kişiye 5 ay hapis

İstanbul’un Ataşehir ilçesinde sokakta bir kadına saldırıan Hakan D.’ye 5 ay 16 gün hapis cezası verildi. Zanlı, daha sonra tahliye edildi.

ataşehirsaldırgan.jpg

Son dakika haberi! 

Ataşehir'de, kaldırımda yürürken çarptığı kadını darbettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan Hakan Dündar', "kasten yaralama" suçundan 5 ay 16 gün hapis cezasına çarptırıldı. Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar veren mahkeme heyeti, sanık Dündar'ı tahliye etti.

Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya, tutuklu sanık Dündar ile avukatı katıldı.

Duruşmaya katılmayan şikayetçi Aycan Çelik'i ise avukatı KADEM Hukuk Komisyonu üyesi Şengül Karslı temsil etti. Duruşmada AK Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurdagül de izleyici olarak bulundu.

Davayı karara bağlayan mahkeme hakimi, sanık Dündar'ı "kasten yaralama" suçundan 5 ay 16 gün hapis cezasına çarptırarak, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Mahkeme, hükümle beraber sanık Dündar'ın tahliyesine karar verdi.

Ataşehir Ferhatpaşa Mahallesi'nde kaldırımda yürüyen Aycan Çelik kendisine çarpan ve "Yavaş olur musunuz?" şeklinde uyardığı kişinin saldırısına uğramış, olay yerindeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, Çelik'i darbeden kişinin eşkalini belirlemişti.

Şüphelinin olayın gerçekleştiği mahallede yaşadığını tespit eden polis ekipleri, düzenledikleri operasyonda tıp fakültesi öğrencisi Hakan Dündar'ı (24) gözaltına almıştı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Hakan Dündar'ın "basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde kasten yaralama" suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyordu.

Sayfa Yükleniyor...