NTV

Ataşehir'de "uyuşturucu" protestosu

Anadolu Ajansı

Türkiye

Ataşehir'de bir grup vatandaş, uyuşturucu satıcılarına karşı etkin bir önlem alınmadığı gerekçesiyle protesto gösterisi düzenledi.

İstanbul Ataşehir'de bir grup vatandaş, uyuşturucu satıcılarını protesto etti.

Ellerindeki Türk bayraklarıyla Yeni Çamlıca Mahallesi Erdembey Sokak'ta toplanan grup, "Uyuşturucuya hayır" şeklinde slogan attı.

Yeni Çamlıca Mahallesi muhtarı Fazlı Sarısoy, burada yaptığı açıklamada, mahallelerinde ve civarında uyuşturucu maddenin alenen satıldığını belirterek, uyuşturucu satıcılarına karşı verdikleri mücadeleden sonuç almak istediklerini söyledi.

İnsanların korkudan sesini çıkaramadığını dile getiren Sarısoy, "Bugüne kadar uyuşturucu satıcılarına karşı etkili bir önlem alınamadı. Çocuklarımızı kurtarmak istiyoruz" dedi.

Sarısoy, geçen günlerde ilçeden bir ortaokul müdürünün kendisine geldiğini aktararak, "Müdür, okulda bazı çocukların uyuşturucu kullandığını ve bu öğrencileri okuldan uzaklaştırmak zorunda kaldığını söyledi. Bu duruma çok üzüldüm. Müdür ne yapsın, önlem almak zorunda. Bu bölgede uyuşturucu kullanma yaşı 8-10 yaşına kadar düştü. Bizler, yetkililerimizden şunu istiyoruz; OHAL şartlarında kanunları değiştirip bir an önce içiciyi de satıcıyı da aynı kefeye koymak gerekir" ifadelerini kullandı.

Sarısoy, uyuşturucu satıcıları bölgeden temizlenene kadar mücadeleye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

ETİKETLER