Atatürk Havalimanı’nda araçlara yer kalmadı

Kurban Bayramı yoğunluğu nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda otoparklarda yer kalmadı. Yer sıkıntısı nedeniyle bazı vatandaşlar, araçlarını kaldırımlara ve yeşil alanlara park etti.

Haberler 16.10.2013 - 14:41

Atatürk Havalimanı’nda araçlara yer kalmadı

Kurban Bayramı tatilinin 9 günü bulması, havaların da mevsim normallerinde seyretmesi üzerine, bazı vatandaşlar İstanbul'dan uzaklaşmayı tercih etti.

Biletlerin günler öncesinden tükendiği, tatilini yurt içi veya dışında geçirmek isteyenlerin taleplerini karşılamak için havayolları şirketlerinin ek seferler koyduğu Atatürk Havalimanı'nda yoğunluk yaşanıyor.

Yetkililerin, vatandaşları bayram öncesinde otomobilleri yerine metro ve toplu taşıma araçlarıyla havalimanına gelmeleri yönündeki uyarılarına rağmen, Atatürk Havalimanı'ndaki otoparklar doldu.

YEŞİL ALANLARA PARK ETTİLER
Atatürk Havalimanı'ndan seyahat edecek bazı yolcular, doluluk nedeniyle parkın yasak olduğu kaldırımlara ve yeşil alanlara araçlarını park etti.

Otoparka lüks otomobiliyle gelen Ali Yılmaz, sadece otoparklarda yer sorunu yaşandığını anlatarak, "O da yurt dışına giden yolcuların araçlarını buraya park etmesinden kaynaklanıyor. Arabama yer bulabilmek için 2 tur attım. Havalimanının bulunduğu alana bir kez çıkıp girdim" diye konuştu.

Görevliler ise bayram süresince en büyük sıkıntıyı otoparklarda yaşadıklarını belirterek, 7 bin 500 araca hizmet veren bu alanların talebi karşılamakta güçlük çektiğini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...