Atatürk Havalimanı'nda skandal

İstanbul'da şeker komasına giren hastayı psikayatri servisine gönderilmesi için bırakıp olay yerinden ayrılan doktor ve hemşire açığa alındı. Hasta yarı baygın halde yarım saat yerde yatıp ambulans bekledi.

Haberler 23.12.2010 - 16:37

Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağı ile bugün İstanbul'dan Ankara'ya gitmeye hazırlanan Yasin Güraslan adlı yolcu, uçağını kaçırdıktan sonra Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ne geçti.

Şeker hastası 28 yaşındaki Güraslan, oturduğu cafede aniden rahatsızlanarak yere yığıldı. Çevredekiler, Atatürk Havalimanı'nda hizmet veren Port Clinic ekiplerini arayarak durumu bildirdi.

Sağlık ekipleri, şeker komasına giren Güraslan'ın şuurunun yerinde olmadığını, verdiği cevapların düzgün olmadığını ve AMATEM'e götürülmesi gerektiğini söyleyerek olay yerinden ayrıldı. Polis, 112 Acil'i arayarak havalimanına ambulans istedi.

Sağlık ekipleri gittikten sonra havalimanı polisleri yerde zaman zaman acı içinde kıvranan hastayla sürekli konuşarak hastanın uyanık kalmasını sağladı. Polisler sık sık da hastanın nabzını kontrol etti.

Hastanın çantasını kontrol eden polis memurları, çantada insülin iğneleri buldu. Havalimanı'na gelen 112 Acil ekipleri, Güraslan'ı alarak ambulansa götürdü ve burada hastaya müdahale etti. Şeker komasına girdiği belirlenen Güraslan, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Güraslan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Yasin Güraslan’a ilk müdahaleyi yapmayıp olay yerinden ayrılan özel klinikteki görevli doktor ve hemşire hakkında soruşturma açıldı. Port Clinic, doktor ve hemşirenin açığa alındığını duyurdu.

Sayfa Yükleniyor...