Ateş burçları, Koç, Aslan ve Yay'dır. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjileri ile ünlüdürler. Girişken, yönetmeyi seven, hırslı ve aceleci insanlar olurlar. Girdikleri ortamda dikkati çeker ve insanları etraflarına toplarlar. Toplulukları idare etme dürtüsü, liderlik vasıflarının bir yansımasıdır. Akıllarına koydukları işlere hemen girişir, canlarının istediğini almak için ani hamleler yaparlar. Elde ettiklerinden çabuk sıkılıp başka hedeflere yönelebilirler. Başkalarının idaresi altında olmaktan, kendi istediklerini değil de emredilenleri yapmaktan bunalırlar. Hiçbir şeyi içlerine atmadıkları gibi, sembolik yollar veya hissettirmek gibi yaklaşımlarla da karşılık vermezler.

Tepkilerini son derece sert biçimde ortaya koyar, bu şekilde kendilerini çok net ifade ettiklerine, benzeri bir durumun bir daha karşılarına çıkarılmayacağına inanırlar. Yine de hareketleri, sürekli olarak içlerindekinin aynası olur. İç dünyalarının fırtınalı olmasından dolayı, dış dünyada da gerilim içinde kalmaya tahammülleri yoktur. Yaratıcılıkları ile birlikte analiz yetenekleri de çok gelişmiştir; isabetli gözlemler, akılcı fikirler ve yeni stratejiler, kendilerine uzak kavramlar değildir. Ellerini attıkları işi bitirir, bir başarıya daha imza attıklarını düşünürler. Egoları büyük olduğundan, ellerindekilerle yetinmeyi beceremezler.

Sürekli daha yukarıyı ve daha fazlasını hedeflerler. Kalabalık ortamlarda bulunmak istemeleri, sadece başarılarıyla övünme fırsatlarıyla karşılaştıkları için değildir. Dostluklarına önem verir, dostlarıyla birlikte vakit geçirmekten büyük keyif alırlar. Yardıma muhtaç olan bir arkadaşları için tüm kuvvet ve kudretlerini kullanır, problemi kökünden halletmeden kesinlikle gerilemezler. Neşeleri ve iyi niyetleri, kendilerini sevilen insanlar haline getirir. Aynı özellikleri ile arkadaş çevrelerini hızlı bir şekilde genişletirler.

Kıpır kıpır yaradılışları, en cansız ortama bile hareket getirir. Öfkeleri bir anda patlasa da, kendilerine yapılanı çabuk unutur, kin tutmazlar. Yine de aynı yaklaşımı göstermeyen, yapılanı unutamayan insanlarla da araları, bu kırıcı özellikleri yüzden bozulur. Sürekli yeni hedefler belirlemeleri, ilgilendikleri konularda da geçerli olan bir özelliktir. Bu yüzden birçok konu hakkında bilgiye sahip olsalar da, bu bilgiler yüzeysel olmaktan ileriye gidemez.

Seyahatlerden, sürekli hareket halinde oldukları için hoşnutluk duyar, özellikle yeni insanlarla da tanışırlarsa keyiften kendilerinden geçerler. Yaşlandıkça yaşamları da sakinleşir. Belli bir konunun üzerinde yoğunlaşarak uzmanlaşmayı, öfke patlamalarını engellemeyi, her karşılaştıkları insanı yönetmekten vazgeçmeyi ileri yaşlarda başarabilirler.
http://www.astrologyanalyst.com