Ateş gibi yakıcı bir proje: taristanbul

Etnik müzikten caza kadar geniş bir yelpazede birçok dünya müzisyeni ile çalışan Nevcivan Özel’in taristanbul albümü çıktı.

09.08.2010 - 18:31

Ateş gibi yakıcı bir proje: taristanbul

Halen TRT İstanbul Radyosu’nda tarzen ve İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nda tar öğretmeni olarak görev yapan Nevcivan Özel, 32 yıllık müzik birikimini albümü taristanbul ile dünyaya duyurmaya hazırlanıyor.

Tüm düzenlemeleri Nevcivan Özel tarafından gerçekleştirilen taristanbul’da sanatçıya kemençede Nevbahar Özel, tabla ve perküsyonda Tarık Tüysüzoğlu, kontrbasta ise Volkan Hürsever eşlik ediyor. İTÜ MİAM stüdyolarında hücum kayıt tekniğiyle üç gün içinde kaydedilen taristanbul, geleneksel enstrümanlarla seslendirilen yeni bir müzik anlayışını temsil ediyor.

2000 yılından beri kendi stüdyosunda etnik müzikten caza kadar geniş bir yelpazede birçok dünya müzisyeni ile çalışan Nevcivan Özel’in su gibi akıcı, ateş gibi yakıcı, toprak gibi sabitleyici olduğu söylenen tarının öncülüğünde, müziğin ruhu nasıl ehlileştirdiğine tanık olabilmek için taristanbul’u dinlemek doğru bir seçim olacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...