'Avatar'ın gizli raporu

Tüm zamanların en çok konuşulan filmlerinden  'Avatar'ın dünyası üzerine geniş kapsamlı bir kitap olan 'Pandora'nın Biyolojik ve Sosyal Tarihi Üzerine Gizli Rapor' Türkçe'de.

19.04.2010 - 15:49

'Avatar'ın gizli raporu

''Pandora'da birçok tehlike var ve bunların en zor fark edilenlerinden biri, Pandora'yı çok fazla sevebilecek olmamız.'' (Dr. Grace Augustine)


Maria Wilhelm ve Dirk Mathison'un hazırladığı 'Bir James Cameron Filmi: Avatar', Avatar'ın dünyasını her yönüyle ele masaya yatıran bir kitap.

Filmdeki kodların yanısıra Pandora'yı astronomik, jeolojik ve politik açılardan inceleyen kitapta terimler sözlüğü, kullanılan silahlar ve yaşayan canlılarla ilgili bölümlerin yanı sıra Na'vi- Türkçe sözlüğü de bulunuyor.

Kitapta RDA’nın dünya dışı yaşam araştırmalarından ve bilimsel laboratuvarlarından gelen saha notları ve diğer veriler, Pandora’ya özgü birçok şarta rehberlik etmesi amacıyla bir araya getirildi. Bu rapor Pandora’nın yabancı ekosistemini, ana maden damarlarını ve topografisini, florasını ve faunasını, kültürünü, dilini ve Na’vi isimli atılgan avcı-toplayıcı bir ırk olan yerli halkın fizyolojisini ayrıntılarıyla incelemekte. Oldukça büyük bir kazanç vaat eden Pandora, başarılı keşifleri ve çalışmaları kışkırtmakta.

Yerçekimine meydan okuyan Hallelujah Dağları’ndan dev doğal Taş Kemerlere, küçük fakat zehirli cehennemateşi arısından heybetli etobur thanatorlara kadar Pandora RDA hava ve kara kuvvetlerine her gün yeni tehlikeler sunmakta. Bu kılavuzda ayrıca yerli düşmanları bastırmak ve çalışanları tehlikeli Pandora şartlarına karşı savunmak için kullanılan son derece gizli ve ayrıntılı RDA teknolojisi ve silah sistemi tanımları da yer alıyor.

'Pandora'nın Biyolojik ve Sosyal Tarihi Üzerine Gizli Rapor' Doğan Kitap etiketiyle kitapçılarda.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...