Sivas'ta avcılardan görevlilere silahlı saldırı

Sivas'ta projektörle tavşan avladıkları için haklarında işlem yapılmak istenen avcılar, görevlilere ateş açtı.

Anadolu Ajansı 06.10.2015 - 11:48

Sivas'ta avcılardan görevlilere silahlı saldırı
Arşiv

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde, gece far ve projektör tutarak tavşan avladıkları iddiasıyla haklarında işlem yapılmak istenen 4 kişinin, görevlilere silahlı saldırıda bulunduğu bildirildi.

Orman ve Su İşleri Sivas Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, müdürlük ekipleri, av koruma faaliyete yürüttükleri sırada Yıldızeli ilçesine bağlı Yeşilalan köyü mevkisinde projektör ve far tutarak tavşan avlayan kişilere rastladı.

Haklarında işlem yapılmak istendiği sırada Ş.S'nin kullandığı araçla kaçmaya başlayan avcılar, av tüfeğiyle ateş açtı. Jandarma ekiplerince yapılan çalışmalarda sürücü Ş.S, gözaltına alındı. Diğer 3 zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı. Ş.S'nin kullandığı araca, mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere el kondu.

Orman ve Su İşleri Sivas Şube Müdürü Selami Şahinbay, yaptığı açıklamada, "Av koruma ekipleri şahıslara işlem yapmak için müdahale ettiklerinde şahıslar araçlarıyla beraber kaçmaya başladı, kaçarken resmi aracımız ve arkadaşlarımızı hedef kabul ederek 6-7 el tüfekleriyle ateş ettiler. Çok şükür arkadaşlarımızda bir şey yok, sadece araçta maddi hasar oluştu" ifadesini kullandı.

Jandarma ile yürütülen çalışmayla bu suça karışan şahısın yakalandığını ve aracın ele geçirildiğini belirten Şahinbay, araca Kara Avcılık Kanunu kapsamında mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere el konulduğunu, kaçak avcılara da idari para cezası uygulanacağını bildirdi.

Şahinbay, ayrıca kamu görevlileri ve kamu aracına ateş açılması sebebiyle de şahıslar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...