Avcılar'da balkon çöktü, bina tahliye edildi

İstanbul Avcılar'daki Ambarlı Mahallesi'nde bulunan 4 katlı bir binanın balkonu büyük gürültüyle çöktü, binada oturanlar tahliye edildi. İlçede geçen ekim ayından bu yana 3 ayrı binanın balkonları kendiliğinden çökmüş oldu.

DHA 09.02.2021 - 10:30 | Son Güncelleme : 09.02.2021 - 10:31

Avcılar'da balkon çöktü, bina tahliye edildi

İstanbul'un Avcılar ilçesi Ambarlı Mahallesi Martı Sokak'ta bulunan yaklaşık 40 yıl önce yapılan, 4 katlı binanın 3'üncü katındaki balkonlardan biri 7 Şubat Pazar günü saat 06.30 sıralarında kendiliğinden büyük gürültüyle çöktü.

ÖLEN YA DA YARALANAN YOK

Şans eseri ölen veya yaralanan kimsenin olmadığı olay üzerine Avcılar Belediyesi’ne haber verildi. Gelen ekipler, binada bulunanları tahliye ederek, etrafına güvenlik bariyeri yerleştirdi.

Binada oturan aileler yakınlarının yanına giderek yerleşirken, gidecek yerleri bulunmayan Sude ailesinin 5 ferdi, Avcılar Kaymakamlığı tarafından ilçedeki bir otele geçici olarak yerleştirildi.

BİNA SAKİNLERİ ANLAŞAMAMIŞ

Alt tarafında 3 dükkan olan 9 daireli binada iş yeri bulunan Hüseyin Karatay, “Burası, 40 yıllık bina. Belediye gelip girişi yasakladı. Herkes gibi kentsel dönüşüm istiyoruz. Bina şu anda boş, oturum izni yok. Yaşanmıyor. Bugün balkon çöktü, yarın bina çökebilir. Allah’tan yaralımız yok. Bina sakinleri anlaşamadığı için kentsel dönüşüme gidilememişti” dedi.

DAHA ÖNCE ÇÖKEN BİNALAR

Avcılar’da 11 Ekim 2020'de Gümüşpala Mahallesi Çobansuyu Sokak’taki 5 katlı binanın balkonu çökmüş, iki araçta hasar meydana gelmişti. 15 Aralık 2020’de de Merkez Mahallesi Demir Sokak’ta bulunan kentsel dönüşüm sürecine giren ancak, o tarihte henüz boşaltılmayan 5 katlı binanın üstten iki balkonu demirleri sökülürken gürültü ile çökmüş, 2 işçi ağır yaralanmıştı. Mühürlenen bu bina geçen ay yıktırılmıştı.

Sayfa Yükleniyor...