Avea 3G çalışmalarına devam ediyor

Avea, 3G mobil bağlantı ve EDGE üzerinden İnternet'e bağlanabilen MobilBağlantı ürününü tanıttı.

06.04.2009 - 17:57

Avea 3G çalışmalarına devam ediyor

Dizüstü bilgisayarlardan İnternet'e ve e-postalara hareket halindeyken ulaşmayı sağlayan 3G ve EDGE destekli USB Çubuk ile Avea aboneleri, 3G teknolojisinin Türkiye’de hayata geçmesiyle beraber de 3G hızında İnternet'e nasıl bağlanılacağı ile ilgili ipuçları veriyor.

Avea abonelerinin aylık 1 GB’lik İnternet paketine 35 TL yerine 29 TL’ye, aylık 4 GB’lik İnternet paketine ise 55 TL yerine 39 TL’ye 12 ay boyunca abone olarak, Avea MobilBağlantı 3G/EDGE USB Çubuk'a ve Avea videoları ile yüklü 1 GB’lık Micro SD Kart’a ücretsiz sahip olabilecekler.

Bu yıl hizmete girmesi beklenen üçüncü nesil GSM hizmet teknolojisi (3G) konusunda Avea, hizmet altyapısını sağlamak üzere Ericsson, Huawei ve ZTE şirketlerini seçti. Avea, 3G’nin yanı sıra önümüzdeki dönemlerde gündeme gelebilecek teknolojilerle de güncelleyebilmek amacıyla  altyapı yatırımına başladığını açıkladı.

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Ericsson Türkiye Genel Müdürü Anders Lindblad, Avea tarafından tercih edilmenin gurur verici olduğunu belirterek şunları söyledi: “Yüksek stratejik öneme sahip bu anlaşma, hem Avea ile olan uzun soluklu işbirliğimizi güçlendirdi hem de Ericsson’un HSPA ve mobil dağıtım şebeke hizmetlerinde küresel lider olduğunun altını bir kez daha çizdi. Avea müşterilerine yüksek hızlı mobil genişbant hizmetlerini ulaştırmayı sağlamak için yoğun bir çalışma gerçekleştiriyoruz.”

Huawei Türkiye Ülke Genel Müdürü Tang Qi Bing ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Huawei olarak müşteri merkezli yeniliklere yönelik çalışmalar gerçekleştiriyor, müşterilerimize potansiyellerini hayata geçirmelerini sağlayacak alternatif çözüm ve teknolojiler sunmak için çalışıyoruz. Mobil iletişim teknolojileri alanında dünya çapında başarılara imza atarak kendini defalarca kanıtlayan Huawei’nin Avea’ya iş ortağı olarak destek vermesinden büyük mutluluk duyuyoruz.”

ZTE Türkiye Genel Müdürü Clara Zhou ise yaptığı açıklamada, “ZTE’nin Avea tarafından seçilmiş olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Kuracağımız 3G- HSPA altyapısı ile Avea’nın sunacağı yenilikçi ürün ve hizmetlere en ileri teknoloji ve kapasite imkanı sağlayacağız” dedi.

Avea CEO’su Cüneyt Türktan ise, “3G altyapısını sağlamak üzere dünyanın üç teknoloji lideri firması ile anlaşma imzaladık. Marmara ve Ege Bölgeleri’nde Ericsson, Orta Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nde Huawei, Doğu, Güney Doğu ve Kuzey Bölgeleri’nde ise ZTE firması 3G alt yapısını kuracak. Yatırımların içeriğinde 3G teknik yatırımları, 3G yönetim ve denetim sistemleri, 3G yedek parça yönetimi, 3G eğitim ve profesyonel destekleri gibi birçok kalem bulunuyor. Avea olarak 3G teknolojisinin başlamasıyla hem altyapımızla hem sunacağımız yenilikçi ürün ve hizmetlerle fark yaratacağız” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...