Aviyonik dünyası Ankara'da buluşacak

Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından da desteklenen seminerde müsteşarlığın “Türkiye’nin Aviyonik Entegrasyon Yol Haritası” konusunda bir sunum yapması bekleniyor.

23.03.2009 - 13:46

Aviyonik dünyası Ankara'da buluşacak

3. Aviyonik (Havacılık Elektroniği) Sistemleri Semineri’nin 30-31 Mart 2009 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde gerçekleştirileceği bildirildi.

Semineri düzenleyen Elektronik Vadisi Genel Yayın Yönetmeni Serdar Erkoca, Türkiye’de son yıllarda aviyonik ile ilgili projelerde artış olduğunu belirterek, özellikle bu alanda dışa bağımlılığı ortadan kaldırmaya yönelik bir girişim kapsamında seminerlerin düzenlendiğini ifade etti. Seminerlerin orta ve uzun vadede Türkiye’ye büyük bir katkı sağlamasını beklediklerini dile getiren Erkoca, “Bu konuda daha çok bilgi birikimine ve tecrübe paylaşımına ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

Katılımların ücretsiz olacağı aviyonik seminerlerinin dört önemli amacının bulunduğunu vurgulayan Erkoca, şunları kaydetti ; “Aviyonik konusundaki bilgi birikimini arttırmak, Bu konuda çalışmayı düşünen genç nesli motive edebilmek, aviyonik konusunda çalışmakta olan kişileri bir araya getirerek; tanışmalarını ve tecrübelerini paylaşmalarını sağlamak ve KOBİ’lerimize yeni potansiyel alanları göstermek istiyoruz”

TUSAŞ’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan 3. Aviyonik Sistemleri Semineri’nin diğer oturum sponsorlarını, Figes, Savronik, Selex, Ayesaş, Etuhavk ile yabancı firmalar Cobham, Acra, Aim ve GHS üstleniyor.

Seminer programı www.elektronikvadisi.com.tr de yayımlanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...