AVM'ler CHP kıskacında

Ana muhalefet partisi, sayıları giderek artan AVM'lerin toplumsal yapıya etkileri için Meclis araştırması yapılmasını istedi.

24.05.2012 - 11:02

AVM'ler CHP kıskacında

CHP, kentlerde sayıları gitgide artan alış veriş merkezleri için harekete geçti.

Ana muhalefet partisi, son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın mega kent için önemine vurgu yaptığı AVM'lerin, kent ekonomileri ve toplumsal yapıya etkilerinin belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ve milletvekilleri tarafından TBMM Başkanlığı'na sunulan araştırma önergesinin gerekçesinde, ''son yıllarda uygulanan tüketime dayalı ekonomik modelle Türkiye'de alışveriş merkezlerinin sayısının giderek arttığı ve 49 kente yayıldığı'' ifade edildi.

Gerekçede, ''AVM'lerin büyük kentlerde esnaf, sanatkar ve küçük üretici üzerinde yarattığı yıkıcı zararlar şimdiden Anadolu'nun her yanında hissedilmektedir. AVM'lerin etkisi ile Anadolu'daki küçük esnaf, çiftçi ve her türlü küçük üretici haksız rekabet sonucu ekonomik baskı altında kıvranmaktadır. AVM'lerin, kent ekonomileri ve toplumsal yapıya etkilerinin araştırılması için Meclis Araştırması açılmasını teklif ederiz'' denildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...