Avrupa sosyal medyayı İstanbul'da tartışacak

Avrupa İletişim Konferansı bu yıl İstanbul'a taşınıyor. Kapsamlı organizasyonun ana konusu sosyal medya ve global sesler.

07.12.2011 - 13:59

Avrupa sosyal medyayı İstanbul'da tartışacak

İlki 2005 yılında Amsterdam’da yapılan Avrupa İletişim Konferansı'nın dördüncüsü bu yıl İstanbul'da yapılıyor. 24-27 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek ECC-2012 toplantılarında “sosyal medya ve global sesler” konusu ele alınacak.

Avrupa İletişim Konferansı (European Communication Conference-ECC), Avrupa İletişim Araştırmaları Derneği (European Communication Research Association-ECREA) ile İLAD’ın (İletişim Araştırmaları Derneği’nin) ortaklaşa düzenleyeceği konferansta “Sosyal Medya ve Global Sesler” konularında tartışma panelleri düzenlenecek.

Konferansın Başkanı ve İLAD Genel Sekreteri Profesör Doktor Nurçay Türkoğlu, konfresanta içinde bulunulan tarihsel dönemde sosyal medya ve yerel olanakların ayrıntılı biçimde ele alınacağını söyledi. Konferansa bine yakın uluslar arası alanda tanınmış bine yakın uzman ve akademisyenin katılacağını belirten Nurçay Türkoğlu şunları söyledi:

“İletişim Araştırmaları Derneği (İLAD) olarak, ECC-2012’nin İstanbul’da yapılması konusunda adaylık sürecinin olumlu sonuçlanması mutluluk vericidir. Çoğunluğu Avrupa’dan olmak üzere dünyanın her yerinden gelecek yaklaşık 1000 iletişim akademisyenini kentimizde ağırlamak, çağımızın en önemli evrensel konularının ilk sıralarında yer alan “iletişim sorunlarının” etraflıca tartışılmasını, bilgi ve görüş alışverişinde bulunulmasını sağlamak açısından büyük önem arz etmektedir. Konferansın ana teması olan Sosyal Medya ve Global Sesler konusunda değerli eserler vermiş ve dünyaca tanınmış iletişim profesörleri konferansın çağrılı konuşmacılarıdır.“

Konferansa globalleşmenin kültürel boyutuyla ilgili çalışmalarıyla tanınan UCLA öğretim üyesi Douglas Kellner, IAMCR (Uluslar Arası İletişim Araştırmaları Derneği) başkanı Annabelle Sreberny, yurttaş medyası ve alternatif medya kavramlarının oluşmasında ve yaygınlaşmasında önemli katkısı bulunan Kolombiyalı Clemencia Rodriguez, global ve uluslararası medya konularında birikimi olan İngiltere’de Westminster Üniversitesinde Hint Medya merkezi yöneticisi Daya Thussu da katılacak.

Konferasta içinde bulunulan tarihsel dönemde, global kültür akışkanlığına yerel seslerin etkin katılımı ayrıntılı olarak tartışılacak. Konferansa katılımla ilgili bilgi ve kayıt için adres http://www.ecrea2012istanbul.eu

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...