Avrupa yakasının 'en büyük lojistik merkezi'

Avrupa Yakasının en büyük lojistik merkezi olmaya aday Esenyurt Logistic Center tanıtıldı. Proje, toplam 109.336 metrekare kapalı alana sahip olacak.

05.04.2012 - 11:33

Avrupa yakasının 'en büyük lojistik merkezi'

2012 yılına 5 yeni proje hedefi ile başlayan Eroğlu Gayrimenkul; lojistik sektörüne yönelik yeni projesi Esenyurt Logistic Center’ı, 14. Lojistik Yönetimi Zirvesi’nde tanıttı. 65 milyon dolar yatırım bedeli ile hayata geçirilen merkez, lojistik ve sanayi tesislerinin yoğun olduğu Kıraç bölgesinde inşa edilecek.

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Eroğlu Gayrimenkul, 2011 yılında hayata geçirdiği yaklaşık 2,5 milyar TL’lik yatırımını 2012 yılında, 5 yeni proje geliştirerek 3,2 milyar TL’ye ulaştırmayı ve lojistik yatırımlarına Türkiye genelinde devam ederek büyümeyi hedefliyor.

PMI Mimarlık tarafından tasarlanan ve Akbulut Grup işbirliği ile hayata geçirilen proje, toplam 109.336 metrekare kapalı alana sahip olacak.

Üç ayrı blok depo alanından oluşacak proje; Avrupa Otoyolu’nun Hadımköy bağlantısı üzerinde, E-5 karayolu ve TEM’e eşit mesafede olacak.

Betonarme döşeme üzerine 1,5 cm kalınlığında endüstriyel zemin kaplaması ile inşa edilen projede çelik çatı, A1 klasmanında yanmaya dirençli ve PVC izolasyonlu çatı kaplaması ile ESFR (Erken Baskılı Hızlı Tepkili) otomatik yangın söndürme sistemleri bulunuyor.

Her blok için 1 adet betonarme forklift rampasının planlandığı projede; her bloğa özel olarak 2 ton kapasiteli yük asansörü ve akü şarj bölümü de yer alacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...