Avrupa'dan PKK'lıların gelişi ertelendi

Başbakan Erdoğan, Avrupa’dan gelecek PKK’lıların geliş tarihinin ertelendiğini belirterek, “Güven bunalımı doğdu. Bir ara verelim, ondan sonra değerlendireceğiz” dedi.

24.10.2009 - 16:54

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Pakistan’a giderken uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

NTV'den Nermin Yurteri, Başbakan Eroğan'ın açıklamalarını aktardı.

Erdoğan, Avrupa gelecek PKK’lıların gelişinin ertelendiğini doğruladı.

Bir güven bunalımı yaşandığını belirten Erdoğan, "Bir ara verelim. Değerlendirme yaptıktan sonra süreci devam ettireceğiz" dedi.

Erdoğan, dağdan inişlerle ilgili görüntülerin halkın büyük bir kısımını yaraladığını vurguladı.

İsim vermeden DTP’yi de eleştiren Erdoğan, konunu siyasi ranta dönüştürme çabası içinde olunduğunu söyledi. Erdoğan, “Biz buna eyvallah demeyiz. Zaten kendilerini de uyarıyoruz” dedi.

PKK'nın Kürt halkının temsilcisi olamayacağını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: "Bizim amacımız terör örgütü ile millet arasına duvar örmek. Kürt kökenli vatandaşlarımızın istismar edilmesini engellemek. Terör örgütü onların temsilcisi olamaz. Kürtlerin hakları var. Cumhurbaşkanı, bakan ve milletvekilleri olabiliyorlar. Gelişmeleri dikkatli şekilde takip edeceğiz."

Şehit ailelerinin tepki ve yürüşlerinin hatırlatılması üzerine Erdoğan, “Benim de görüştüğüm şehit aileleri var. Bizi ‘Bu sıkıntılardan kurtarın’ şeklinde açıklamalar yapıyorlar” dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...