EISA 19 Avrupa ülkesinden gelen 50 ses, mobil elektronik, video ve fotoğraf dergisi üyeliği ile Avrupa'nın en büyük editoryal multimedya organizasyonu olma özelliği taşıyor. Her yıl Haziran ayında tüm EISA dergi müdürleri bir tüm yıl boyunca dergilerinde yayınlanan ürünler arasında her kategorinin en iyilerini belirlemek üzere bir araya geliyor. Değerlendirmede öncelik verilen en önemli 6 kategori Cep Telefonları, Ses, Video, Ev Sinema Sistemleri ve Otomobil Elektronikleri.

Bu yıl EISA Ödülleri’nde Avrupa’nın En İyi Müzik Telefonu seçilen Sony Ericsson Walkman telefon W995, video özellikleri ve Clear Audio deneyimiyle multimedya sevenleri hedefleyen bir cihaz. 2.6 inç genişliğinde görütüleme ve 240x320 çözünürlüklü ekrana sahip W995'te hareketli kontrol, Turbo 3G ve Wi-Fi özellikleri de bulunuyor.

Ödülün gerekçelerinden olan Media Go programı ile de bilgisayarınızda yüklü herhangi formattaki video, müzik ve fotoğrafı zahmetsizce telefonunuza yükleyebiliyorsunuz. Ayrıca, internet üzerindeki paylaşım sitelerinden de istediğiniz medya içeriğini anında yükleyerek modelin 2.6” ekranında evinizdeki televizyon kalitesinde seyredebiliyorsunuz.