Avukat Öztürk savcıları HSYK'ya şikayet etti

''Ergenekon'' soruşturmasında tutuklanan Serdar Öztürk, savcılar hakkında HSYK’ya şikayette bulundu. Öztürk, "İrtica Eylem Planı" belgesinin Taraf'ta yayımlanması nedeniyle savcıları "görevi ihmal"le suçluyor.

Anadolu Ajansı 19.06.2009 - 17:58

Ankara'da bugün Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) giden Serdar Öztürk'ün avukatı Demet Reçber'in, soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet savcıları Zekeriya Öz, Mehmet Ali Pekgüzel, Ercan Şafak, Fikret Seçen, Murat Yönder, Kasım İlimoğlu ve Nihat Taşkın hakkında ''görevi ihmal'' iddiasıyla şikayet dilekçesi sunduğu kaydedildi.

Reçber, bilmedikleri, görmedikleri ve kısıtlama kararı olan dosyadaki bir belgenin Taraf gazetesinde manşet olması nedeniyle savcılar hakkında ''görevi ihmal'' suçundan şikayetçi olduklarını söyledi.

Öte yandan, Öztürk'ün avukatlarından Hasan Gürbüz'ün de Fatih Cumhuriyet Savcılığına başvurarak, bazı emniyet görevlileri, Taraf gazetesinin 12 Haziran 2009 tarihli haberini yapan Mehmet Baransu ve gazetenin sorumlu yazı işleri müdürü Adnan Demir hakkında, ''soruşturmanın gizliliğini ihlal'' iddiasıyla kamu davası açılması talebinde bulunduğu öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...