Avukatlardan İç Güvenlik Paketi’ne protesto

Ankara’da bir araya gelen yaklaşık 5 bin avukat, İç Güvenlik Paketi’ni protesto etti. Ankara Adliyesi önünde toplanarak TBMM'ye yürüyen gruba CHP ve MHP'li vekiller de destek verdi.

NTV Haber 17.02.2015 - 00:35

Avukatlardan İç Güvenlik Paketi’ne protesto

Avukat ve baro başkanları, TBMM Çankaya Kapısı'nda, "İç Güvenlik Paketi"ni protesto etti.

Türkiye'nin değişik illerinden gelen avukat ve baro başkanları, cübbeleriyle ilk olarak Ankara Adliyesi önünde toplandı.

Gruba, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, bazı CHP ve MHP milletvekilleri de destek verdi.

"Polis devleti değil hukuk devleti" yazılı pankart taşıyan ve İç Güvenlik Paketi"ni eleştiren dövizler taşıyan grup, Atatürk Bulvarı üzerinden TBMM Çankaya Kapısı'na kadar yürüdü.

Grup adına açıklama yapan Ankara Barosu Başkanı Hakan Canduran, polislerin orantısız şiddeti alışkanlık haleni getirdiğini ileri sürdü. Canduran, "Buradan tüm milletvekillerine; Anayasal hak ve özgürlüklere sahip çıkan ve evrensel hukuk kurallarının savunucusu avukatlar olarak paketin karşısında olduğumuzu beyan ediyoruz, İç Güvenlik Paketinin geri çekilmesini ve yapılacak tüm yasal düzenlemelerin öncelikle insan hakları ile bağdaşır nitelikte olması gerektiğini kesin bir kararlılık ve azimle dile getiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...