Avukattan hadisli ve ayetli ihtarname

Avukat Tahsin Yaşar Öztürk, müvekkiline sıfır kilometre diye ikinci el araç satan firmaya çektiği ihtarnamede hadis ve ayetlere yer verdi.

17.04.2012 - 05:20

Avukattan hadisli ve ayetli ihtarname

Bülent Yeleri adlı vatandaş 'sıfır' diye aldığı aracın 'daha önce kaza yapıp boyandığı' gerekçesiyle, Avukat Tahsin Yaşar Öztürk'e başvurdu ve satın aldığı firmaya ihtarname çekmesini istedi.

Öztürk, daha önce kaza yaptığını tespit ettirdiği otomobili 'sıfır kilometre' diye satan firmaya ihtarname gönderdi ve değiştirilmesini istedi.

Öztürk, noter kanalıyla gönderdiği ihtarnamede, Hz. Muhammed'in şu hadisini hatırlattı: 'Peygamber Efendimiz, yaş buğdayı kuru buğdayın altına saklayıp satan satıcıya bile 'Bizi aldatan bizden değildir' derken, bu firmanın sahipleri o Peygamber'in ümmeti olarak 3 kuruşluk dünya malına tamah ile böyle bir şeyi nasıl yapar?'

Akşam Gazetesi'nden Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, ihtarnamesinde, 'Hiç kimse bilmese de Allah'ın bildiği bu sahtekarlığı siz de biliyorsunuz ve bu sizin amel defterinize kaydoldu' diyen Öztürk, Ali İmran Suresi'nin 'Şüphesiz ki ne yerde ne de gökte hiçbir şey Allah'a gizli kalmaz' 5. Ayeti'ni de ihtarnameye yazdı.

Hileli araç satışı yaptığı öne sürülen firma hakkında, ihtarnameye rağmen arabayı değiştirmediği gerekçesiyle dava açıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...