Hayata bakışınızdaki maddi ya da elle tutulur birikimler tüm görüşü karartabilir. Yüzleşmekten ya da tartışmaktan, kavga etmekten ve sizi zorlayıcı mücadelelere girmekten kaçabilirsiniz. Geçmişten kopamadığınız ve ailesel değerler konusunda güven verici bir çocukluk geçirdiğiniz için, ileri adım atmak sizin güven dolu toprağınızı terk etmeniz demek olur. Bunun sizin üzerinizde yaratacağı gerginlik ve güven korkusu nedeni ile kıpırdamaz ve son dakikaya kadar adım atmaktan çekinebilirsiniz. Bu durum işlerinizi son dakikaya bırakma eğilimi yaratabilir. Korkunuz büyüdükçe ertelemeler daha fazla ortaya çıkacaktır.

Aslında ayaklarınız yere basan bir insansınızdır. Gerçekçi yaklaşımlar Ay Boğa'da sergilenir. Duygularınızı doğal olarak yaşamaktansa, ne kadar işe yaradığı ile ilgili sorgulayıcı yaklaşımlarda bulunabilir, hisleri gereksiz görebilirsiniz. Bu size soğukluk değil, temkinli olma hali getirecektir. Davranışlarınıza yansıyacak bu tutum sabırlı bir görüntü çizmenizi sağlar, tehdit olarak görmediğiniz bir ortam ya da yaşam olduğunu hissettiğiniz her an neşeli ve şefkatli bir yapı sergilersiniz. Problemleri geciktirme eğiliminde olsanız da, aslında olayların neden gerçekleştiğini bulmaya çalıştığınız bir dönem geçiriyorsunuzdur. Sorunlara çözüm bulma döneminizde herşey daha riskli bir duruma gelmesin diye kontrolcü bir yapı sergileyebilirsiniz. Bu da ilişkilerde ayrı bir sorun oluşturabilir.

Tüm bunlar sizi iyi anlayan anneniz ile bağınızı uzun süre koparmamanıza neden olabilir. Kendinizi güven içinde hissetmek için bolca yatırım yapıp, banka hesaplarında sizi mutlu edecek miktara ulaşma çabası içinde olursunuz . Bunu başardıkça daha güvenli hissetmeye başlarsınız, bu güvende ilişkilerinizi düzgün bir platforma oturtursunuz. Dikkat edin. Sahip olduklarınızın size getirdiği değere bağımlılık geliştirebilirsiniz. Bu maddi kaynakların kendilerine bağımlı olmaya dönüşebilir. Size yarar sağlamayacak, gereksiz, yük olmuş bazı bilgi ve alışkanlıklarınızdan kurtulmanız gereklidir. Buna edindiklerinize olan bağlılığınız da eklenince, sahip olduklarınız ile ilgili bir karma geliştirirsiniz.

Size bir başka uyarı daha yapmalıyım ki, herkesin sıkıntılarına karşı bir korunma yöntemi vardır. Siz yemek yemeyi seçebilirsiniz. Konforunuzu değiştirmeye eğilimli olmadığınız için açlık çekebileceğiniz birşey değildir. Öfkeli olmaya eğiliminiz pek yoktur. Hatta geç kızarsınız. Ondan da emin olmak istersiniz. Kızgınlık da güvenliğinizi sarsacaktır. Fakat sinirlendiğiniz zaman gerçekten bir boğa gibi olabilirsiniz. Önünüzde durmak istemeyiz. Size değişmeye açık olmayı önerebilirim. Etrafınızı saran şartları koruma çabanız, pek çok şeye adım atmanızı da engelleyebilir. Konfora olan yaklaşımınız, güvenliğınızi sürekli sağlama arzunuz sizi değişime kapatır. Bu da, yeni bir aile kurarken çok fazla düşünmenize neden olacaktır. Sizin için her zaman alıştığınız yollar en iyisidir. Fakat bu en kolayı ve doğrusu olmayabilir.

Tutucu olan yaklaşımlarınız sevgi ilişkilerini kurarken zorlanmanıza ve şartları kendi lehinize değiştirme eğilimine girmenize yol açabilir. Çevredekileri incitmemek için bir orta yola doğru harekete geçmeli ve buna üşenmemelisiniz. Rahatlık sizi tembelliğe sürekleyebilir. Artık annenizin kollarının size sağladığı yumuşak, güvenli, sağlıklı ve tehlikesiz bölgeden çıkmak ve sizin güvenli kolarınızda olmak isteyenlere fırsat tanımak zorundasınız. İyi bir anne, baba ya da eş olabilmek için risk almaya açık bir insana dönüşmeniz gerekli. Yoksa hayatınız yalnızca kendinizi korumak ile geçecektir ve ne yazık ki, bunu farkında bile olmadan yapmaya devam edeceksiniz. Bunları ilişkilerinizin en güzel olması gereken zamanlarda duymak istemiyorsanız, şartlara bakış açınızı, şartlara ne kadar gittiğinizi sorgulamalısınız. Hayat mı size geliyor, siz mi ona gidiyorsunuz?http://www.astrologyanalyst.com