Ayakkabısız oynadılar, puanları silindi

Şırnak’taki halk oyunları yarışmasında maddi imkansızlık nedeniyle ayakkabı alamayan ekip çorapla yarıştı. Jüri ayakkabısız ekibin 3 puanını sildi.

Haberler 23.02.2013 - 16:33

Ayakkabısız oynadılar, puanları silindi

Şırnak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün organize ettiği Kulüplerarası Halk Oyunları Yarışması minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinde 4 ekibin katılımıyla Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti.

Yarışmaya büyükler dalında Beytüşşebap ve Uludere ilçesinden katılan karma ekibin ayakkabılarının olmadığı ortaya çıktı. Gençler, yarışmaya ayakkabısız çıkıp, oyunlarını çorapla sergiledi. Jüri, ayakkabının ana giysi olduğunu belirterek, bu nedenle ayakkabısız oynayan ekibin 3 puanını sildi. Karma ekipte yer alan gençler, ilgisizlikten yakınarak, giysilerini kendilerinin temin ettiğini ve paraları olmadığını için de ayakkabı alamadıklarını belirtti.

KUPALARI JÜRİ VERDİ
Oynanan oyunların ardından 4 dalda katılan 4 takım kendi branşlarında rakipsiz birinci oldular. Birinci gelen takımlara protokolün olmaması nedeniyle jüri üyeleri tarafından kupaları verildi. Yarışmada birinci gelen takımlar, bölgesel grup yarışmalarında Şırnak’ı temsil edecekler.

Bu arada yarışmaları izleyen az sayıda kişi, salonunun kaloriferlerini yanmaması nedeniyle üşüdüklerini söyledi.

Sayfa Yükleniyor...