Ayamama Deresi’nden ceset çıktı

İstanbul’un Küçükçekmece ilçesindeki Ayamama Deresi’nde çuval içerisinde elleri ve ayakları bağlanmış halde bir ceset bulundu.

Haberler 29.08.2010 - 23:47

Sefaköy Tevfikbey Mahallesi Eski Gümrük Yolu Caddesi üzerindeki Ayamama Deresi'ne hafriyat boşaltan bir kamyoncu, dönüşte dere içerisinde yırtılmış halde bir çuval gördü.        

Çevreye yayılan kokudan çuvalın içinde ceset olabileceğini düşünen kamyoncu, yol kenarında devriye görevi yapan polis ekiplerine durumu bildirdi. Olay yerine gelen polis ekibi çuvalda bir kadına ait olduğu tahmin edilen elleri ve ayakları iple bağlanmış bir ceset olduğunu tespit etti.

Olay yeri inceleme ekiplerinin de yaptığı incelemeler sonucu, çürümüş haldeki cesedin yaklaşık bir hafta önce dereye atılmış olduğu belirlendi. Kadının öldürüldükten sonra dereye atılma olasılığının yüksek görüldüğü belirtildi.

Cumhuriyet Savcısının olay yerine gelmesinin ardından Cinayet Büro Amirliği polisleri de parmak izi tespiti için inceleme yaptı. İncelemelerin ardından ceset, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Polis ekipleri, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatırken cesedin kimliğinin belirlenmesi için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.       

Sayfa Yükleniyor...