Ayaydın: Tüzmen'den dayak yemedim

Ankara'da dün yaşanan kavgaya adı karışan iki siyasetçi NTV'ye konuştu. Ayaydın, Tüzmen'den dayak yediği iddialarını reddetti.

11.05.2012 - 17:54

Ayaydın: Tüzmen'den dayak yemedim

Türk siyasi tarihinin yapraklarına bir kez daha kavga yazıldı. Olay, hakkında yazdığı kitap nedeniyle CHP milletvekili Aydın Ayaydın ile arası bozuk olan Kürşad Tüzmen arasında yaşandı.

Dün Esenboğa Havalimanı'nda meydana gelen olayla ilgili gelen ilk bilgilere göre, Tüzmen ile Ayaydın arasında sözlü tartışma ve arbede yaşandı.

NTV'ye konuşan Ayaydın kavganın gerçek olduğu belirtti ancak yaralandığı yönündeki iddiaları yalanladı.

NTV: Nasıl oldu olay nerede gerçekleşti anlatabilir misiniz?

Aydın Ayaydın: Olay çok sevimsiz, siyasilerin bu tür olaylarla gündeme gelmesi hiç hoş değil. Ben İstanbul’a gelmek üzere Ankara VIP Salonu'ndan uçağa alınmak için anons edildiğinde otobüse bindim. Otobüse bindiğimde Kürşad Tüzmen oturuyordu, ben de oturdum. Benim yanımda bir de İstanbul Milletvekili Ercan Cengiz vardı.

Ercan beyle biz sohbet ederken kalktığını da görmedim birden üzerime çullandı. Ve "Ulan dedi benim siyasi geleceğimde oynadın" dedi küfürler etmeye başladı üzerine çullandı. Çullanınca da ben iki elimle onu ittim ve ayağa kalktım ve karşılıklı olarak hem sözlü hem fiziki olarak bana saldırdığı için istemeyerek o fiziki tartışmaların içine girdik karşılıklı yumruklaşmalar oldu.

Ama sizin de gördüğünüz gibi ne benim gözümde yumruk izi var, morarma yok, ne ambulans geldi, ne doktora gittim böyle bir şey söz konusu değildir. Bir siyasetçiye yakışmayan bir tavırdır. Siyaseti kamuoyunun gözünde negatif etkiliyor. Olmaması gereken bir olaydı ama bu olayın da tabii bir nedeni vardır. O nedeni de sizin de şu anda gördüğünüz gibi Kürşad Tüzmen’in devlet bakanıyken hakkındaki yolsuzluk iddialarını belgeleri ile birlikte hem o günkü hem Sabah Gazetesi'nde hem Vatan Gazetesi'ndeki köşemde yazmıştım ve daha sonra da kitap hareketine getirdim.

Kürşad Tüzmen’den beklenen kendisiyle ilgili yolsuzluk iddialarına karşı çıkıp benimle kamuoyunun gözü önünde bir televizyonda bunları tartışmak bu iddiaların olmadığını savunması bende var olduğunu savunacağım. Ondan beklenen böyle bir tartışma ama kendisinden beklendiği gibi yaptı. Bu tür iddialar karşısında hem susuyor ama fiziki olarak kabadayılık yapmaya kalkışıyor. Aydın Ayaydın’a bunları yaptıramaz karşısında dimdik ayakta olan Aydın Ayaydın vardır. Kendisinden ne korkar ne çekinir ama siyasetçiye yakışır şeyler değil bu tür kavgalar. Nezaket kuralları çerçevesinde oturmak konuşmak ve sorunları öyle halletmektir. Ben bu tür bir olayın yaşanmasından da hicap duyuyorum Türk halkından da özür diliyorum istemeden de olsa böyle bir olayın içinde yer aldığım için. Ama gördüğünüz gibi dimdik ayaktayım ne Kürşad Tüzmen’den yumruk yedim ne kaşım çatladı ne de hastaneye gittim.

NTV: Bu olayla ilgili bir şey yapacak mısınız?

Aydın Ayaydın: Ben kalkıp gidip Cumhuriyet Savcılığına bir suç duyurusunda bulunmuyorum çünkü onu kayda değer olarak bulmuyorum. Bunun olmaması gerekiyordu ama olduktan sonra karşılıklı olarak kavga etmişiz bunu yargıya taşımak bana yakışmaz.

NTV: Kitapta ne yazıyor peki?

Aydın Ayaydın: Kitapta kendi bakanlığı döneminde gümrüklerde yaşanan yolsuzluklar, dış ticarette yaşanan yolsuzluklar belgeleri ile yazıyordu ve bu kitap çıktığında da satış rekorları kırmıştı. Bununla ilgili hiçbir tekzipte dahi bulunmadı Cumhuriyet savcılığına köşede yazarken suç duyurusunda bulundu savcılık suç duyurusunun yersiz olduğunu buldu yazdıklarımın doğru olduğunun belgeleriyle olduğunu doğru bulduğu için hakkımda dava dahi açılmadı. Kürşad Tüzmen’den beklenen bu yolsuzluk iddialarına cevap versin. Eğer kaba kuvvete başvurursa onda da yanıldığını görecektir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...