CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın, Fethullah Gülen'i arayıp, Mustafa Sarıgül'ün adaylığı ile ilgili bilgi verdiği iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İddiaları yalanlayan Ayaydın şöyle konuştu:

''Benim de ismimin yer aldığı sözde bir kasetten söz ediliyor. Samanyolu Televizyonu'na bir program için gitmiştim. Yolda giderken gazetelerde Sayın Fethullah Gülen'in bir rahatsızlık geçirdiğini ve kendisine geçmiş olsun dileklerini iletenlere teşekkür ettiği ilanını gördüm. Ben de Sayın Fethullah Gülen'in bu rahatsızlığını öğrendiğim için o yayın grubunun temsilcisine geçmiş olsun dileklerimi ilettim.

Dini cemaatler de birer sivil toplum örgütleridir. Bu sivil toplum örgütleri de her zaman siyasilerin odak noktalarında olurlar. Siyasiler bunları ziyaret ederler. Kaldı ki benim böyle bir ziyaretim de söz konusu değildir.

Mustafa Sarıgül'ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığıyla ilgili sanki ben Gülen cemaatine önceden bilgi veriyorum, onlarla görüş alışverişi yaptığım izlenimi veren bu haberin bu şekilde değerlendirmesinden son derece rahatsızım. CHP ile cemaat arasında önceden başlayan bir takım pazarlıkların olduğu yönünde izlenim verilmeye çalışılıyor bu doğru değildir.''