Aydın artık bir kadına emanet

29 Mart Yerel Seçimleri'nde Tunceli ile birlikte belediyeyi bir kadına teslim eden iki ilden biri olan Aydın'ın CHP'li başkanı Özlem Çerçioğlu, mazbatasını alarak görevine başladı.

03.04.2009 - 19:03

Aydın artık bir kadına emanet

Aydın'ın ilk kadın belediye başkanı olan, CHP'nin 33 yıllık Aydın özlemine son veren ve Tunceli'de Edibe Şahin ile birlikte yerel seçimlerde il belediye başkanlığını kazanan iki kadından biri olan Özlem Çerçioğlu, mazbatasını aldı ve devir teslim töreni ile başkanlık koltuğuna oturdu.

Çerçioğlu, Aydın Belediye Meclisi'ne seçilen CHP'li üyelerle birlikte geldiği Aydın Merkez İlçe Seçim Müdürlüğü'nde mazbatasını aldı.

Daha sonra Aydın Belediyesi'ne geçen Çerçioğlu ve beraberindekiler, kapıda davul zurna eşliğinde, eski Belediye Başkanı İlhami Ortekin tarafından karşılandı.

Özlem Çerçioğlu ve ekibini kutlayan Ortekin, ''Aydın halkının demokrasiye bağlılığı ve inancıyla son derece olgun bir ortamda seçim yaptık. Görev yarışı sona erdi. Aydın halkı bu yarışta, değerli arkadaşımı ve kadrosunu Aydın Belediyesi'ni yönetmek üzere görevlendirdi. Üstlendikleri bu görevin çok kutsal bir görev olduğunun zaten bilinci içerisindeler. Kendileri ülkeyi yönetmek mevkisinden bir özveri göstererek, şehri yönetmeye talip olmuşlardır. Bu da saygıdeğer bir olaydır. Ben ve arkadaşlarım yardıma hazırız. Emirlerinizi bekliyoruz. Şu andan itibaren en başta benim başkanımsınız'' dedi.

CHP Aydın İl örgütüne teşekkür eden Çerçioğlu, ''Aydın'da oldukça zorlu bir seçim yarışı oldu. Seviyeli bir yarıştı. Ben sadece bana oy verenlerin değil, tüm Aydın halkının Belediye Başkanı olacağım. Bunu taktığım ay yıldızlı rozetten de görüyorsunuz. Tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Seçim kampanyasında söylediğim gibi, şehri tüm Aydın halkı ile beraber yöneteceğiz'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...