Aydın’da protokolde 'padişah' gerginliği

Aydın’da 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerinin yapıldığı Atatürk Meydanı'nda, Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş ile CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay arasında tartışma yaşandı.

Haberler - Anadolu Ajansı 30.08.2010 - 13:06

Aydın’da 30 Ağustos törenleri için protokolde yerini alan Vali Hüseyin Avni Coş, protokol üyeleriyle tokalaşırken, elini uzattığı CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay, valinin elini sıkmadı.


Vali Coş'un törene geç kaldığını öne süren Atay, ''Sen padişah mısın? Nasıl gecikiyorsun? Bu kadar insan seni mi bekleyecek? Bugün 30 Ağustos, bir devlet töreni. Bu devlet töreninde, devletin valisi ol' diye tepki gösterdi.

Vali Coş, protokoldeki yerinden ayrılarak diğer milletvekilleriyle birlikte bulunan Fatih Atay'ın yanına gitti ve ''Hayır ben kendimi padişah zannetmiyorum. Ben ne dediğimin farkındayım. Hükümet ve devletin temsilcisiyim, valisiyim'' cevabını verdi.

Atay, ''Burada ne işin var? Hükümetin töreni değil, devletin töreni'' diyerek Vali Coş ile tartışmaya devam etti.

Çelenk koyma töreninin ardından Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanlığı’na yapılan ziyaret sırasında da ikilinin tartıştığı öğrenildi.

TARTIŞMANIN SEBEBİ 'ÖRDEK'
CHP'li Atay da Vali'nin daha önce kendisine "ördek" dediğini, törende bunun hesabını sorduğunu söyledi. Aydın Valisi ile CHP'li belediye başkanı arasında MHP'nin Başbakan’a yönelik astığı pankart nedeniyle de gerginlik yaşanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...