"Ayıklanma süreci başlarsa kimse yadırgamamalı"

MHP Genel Başkan Danışmanı Metin Özkan, Devlet Bahçeli'nin "Ayıklanma mevsimi başlayacak" sözlerini NTV'ye değerlendirdi.

ntv.com.tr 11.07.2016 - 18:38 | Son Güncelleme : 12.07.2016 - 00:19

"Ayıklanma süreci başlarsa kimse yadırgamamalı"

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Artık ayıklanma mevsimi başlayacaktır" sözleri ne ifade ediyor?

Genel merkez kurultay için nasıl bir yol haritası izleyecek?

MHP Genel Başkan Danışmanı Metin Özkan, NTV canlı yayınında değerlendirmelerde bulundu.

Özkan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"MHP'de bir olağanüstü kongre süreci ve genel başkan adayları var. Bu bir taleptir ama bunu gerçekleştirirken MHP'nin koyduğu politikalar dışında hangi politikayı ortaya koydular. 9 günlük bayram tatilinde gazeteci arkadaşlar yememiş içmemiş filanca isim ihraç edilecekmiş. 

Şu ana kadar MHP yönetimini mahkemeye vermiş olan il başkanları dahil bir tane ihraç yok. Devlet Bahçeli kimseyi ihraç edip kahramanlaştırmayacağını söylemişti. Bu süreci genel başkan bilir. MHP'de disipline sevk edilmiş bir şey yok. 

Daha düne kadar genel başkan makam odası önünde takla atanların şimdi Twitter'dan küfürlü ve edepsiz mesajlar attığını görüyoruz. Size hergün söven sayan bir insanla arkadaşlığınızı yürütmek ister misiniz?

Dik duruşu olan bir siyasi lidere herkes ağzına geleni söyleyecek ve hiçbir şey yapılmayacak mı? Biraz vicdan, biraz edep, biraz ahlak... Bu süreçte de böylesi isimlerin MHP ile bağdaştırılması mümkün değil. Önümüzdeki dönemde bir ayıklanma süreci, mevsimi başlarsa kimse yadırgamaması lazım.

Siz kendinizi küfreden birisiyle yürür müsünüz? Ama sürecin ne olduğunu bilmiyoruz. Afaki konuşuyoruz. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bir ülkücü olarak söylüyorum; onu takdir ediyorum, beğeniyorum ve doğru bir lider olduğu için yanında duruyorum. MHP Genel Başkanı önce Allah sonra milleti dışında kimseye boyun eğmez. MHP lideri verdiği sözden asla dönmez."

Sayfa Yükleniyor...