'Ayıp sahneye öyle çıkılır mı?'

İtalya'nın ünlü La Scala Opera Sarayı'nda sahne alan sanatçılar, yurt dışında çalışma koşullarını protesto etmek için sahneye günlük kıyafetleriyle çıkınca seyircilerden tepki gördü.

Anadolu Ajansı 11.01.2010 - 18:02

'Ayıp sahneye öyle çıkılır mı?'

İtalyan basınında yer alan haberlerde, Orkestra Şefi Daniel Barenboim'in yönettiği Carmen Operası'nın son gösterimine günlük kıyafetleriyle çıkan sanatçıların seyircilerin tepkisine neden oldukları, bazı seyircilerin 'ayıp' diye bağırarak sanatçıları protesto ettikleri belirtildi.

Olayın ardından açıklamada bulunan La Scala Opera Sarayı sözcüsü Carlo Maria Cella, protestoya neden olan ihtilafı görüşmek üzere bu hafta içinde sendikalarla görüşeceklerini duyurdu. Cella, orkestra ve koro çalışanlarının, ek ücret ve yurt dışı çalışmaları hakkında daha açık kuralların belirlenmesi gibi taleplerinin bulunduğunu söyledi.

Carmen Operası'nın son gösteriminde sadece bazı opera sanatçılarıyla müzisyenlerin günlük kıyafetleriyle sahneye çıktıklarını kaydeden Cella, başrolde yer alan opera sanatçılarının sahne kıyafetleriyle parçalarını seslendirdiklerini belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...