Aynı aileden dört kişi corona virüs kurbanı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yaşayan Memiş ailesi, 28 gün içerisinde corona virüse dört can birden verdi.

Haberler - İHA 09.12.2020 - 09:28 | Son Güncelleme : 09.12.2020 - 09:29

Aynı aileden dört kişi corona virüs kurbanı

Çin'de başlayan corona virüs tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Her gün dünya genelinde binlerce kişi hayatını kaybediyor. Artan vakaların yanı sırada ölüm oranları da hızla artıyor. İnegöl'de ikamet eden Memiş ailesi 28 günde 4 yakınlarını toprağa verdi. Kasım ayın ortasında İshakpaşa Camii imam hatibi Mehmet Nuri Memiş babası Musa Memiş hayatını kaybetti. Emekli imamın namazını kendisi gibi imam olan oğlu gözyaşları arasında kıldırarak toprağa verdi. Acılar taze olan aile aynı gün içerisinde 3 yakınlarını peş peşe kaybetti.

BİR SAAT ARAYLA İKİ ÖLÜM

Hastanede tedavi gören Cafer Memiş ve amcasının oğlu Yaşar Memiş, bir saat arayla aynı gün içerisinde virüse yenik düştü. Bu acı haberle yıkılan Memiş ailesi her iki yakınlarını toprağa verdikleri gün 'da corona virüse yakalanıp tedavi gören damatları Abdurrahman Eren'in de hayatını kaybettiği acı haberle gözyaşlarına boğuldu. Amca ve yeğen Mahmudiye Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında yan yana toprağa verildi.

AİLE YAKINLARI VATANDAŞLARA SESLENDİ

28 gün içerisinde 2 dayısını, bir de dayısının oğlunu kaybettiklerini söyleyen Cavit Yakşi, vatandaşlara seslenerek herkesi uyardı. Yakşi konuşmasınında şunları söyledi:

"Bir ay dolmadan 3 canımızı kaybettik, şakası yok, herkesin çok dikkatli olması gerekiyor. Önce büyük dayımızı kaybettik ve ardından küçük dayım ile en büyük dayımın oğlunu aynı saat içerisinde kaybettik. Kul hakkı, vebal, mutlaka farklı düşünenler vardır, ama giden geri gelmiyor sevdiklerimizin acısına katlanmak gerçekten zor. O yüzden herkesin öncelikle büyüklerine çok dikkat etmesi gerekiyor. Allah rahmet eylesin, çok zor ve bu acının tarifi yok.''

Sayfa Yükleniyor...