Ayrılanları buluşturan bina

SP'den ayrılan Numan Kurtulmuş'un yeni oluşum çalışmaları için Ankara'da kiraladığı binayı daha önce de partilerinden ayrılan Hüsamettin Cindoruk, Sema Pişkinsüt, Yaşar Okuyan ve Baykal'a karşı genel başkan adayı olan Haluk Koç'un da kiraladığı ortaya çıktı.

05.10.2010 - 09:50

Ayrılanları buluşturan bina

Saadet Partisi'nden ayrılan Numan Kurtulmuş, yeni oluşum çalışmalarına başladı. Kurtulmuş, yeni karargahı olarak Ankara Yıldız'da 3 katlı bir binayı seçti.

Kurtulmuş'un Kişinev Caddesi'ndeki yeni karargahı hiç de yabancı değil. Aynı bina, daha önce yeni oluşumlar için yola çıkan birçok siyasetçi tarafından da kiralanmıştı.

Saadet Partisi'nden ayrıldıktan sonra ailesiyle birlikte kısa bir tatile çıkan ve önceki gün Ankara'ya dönen Numan Kurtulmuş, ayağının tozuyla yeni oluşum için harekete geçti. Ankara'nın Yıldız semtinde 3 katlı binayı kiraladı. Kurtulmuş, binanın tadilatı tamamlandıktan sonra kolları sıvayacak.

Akşam Gazetesi’nin haberine göre teras katı hariç 3 kattan oluşan Kurtulmuş'un karargahı siyaset dünyasına hiç de yabancı değil. Çünkü, Kişinev Caddesi 10 numaralı binayı daha önce, merkez sağda yeniden yapılanma çabalarının sürdüğü bir dönemde Hüsamettin Cindoruk kullandı.

Onun ardından DSP'den ayrılıp yeni parti kuran Sema Pişkinsüt ve ANAP'tan ayrılarak yeni parti çalışmalarını girişen Yaşar Okuyan karargah olarak seçmişlerdi. Aynı binayı son olarak, Baykal döneminde yönetimle ters düşerek 2008 yılında yapılan kongrede Deniz Baykal'a karşı genel başkan adayı olan ancak seçimi kaybeden Haluk Koç kiralamıştı. 10 numaralı bina şimdi Numan Kurtulmuş'un yeni adresi. ,

Kurtulmuş, parti kurmadan önce sendikalardan iş dünyasına, akademisyenlerden kanaat önderlerine kadar birçok alanda kişiyle bir araya gelecek. Yakın çevresine 'Partiyi masa başında kuramayız. Halk kuracak' diyen Kurtulmuş'un, 'Hülle parti kurup AKP'ye katılacaklar' şeklindeki iddialara da tepki gösterdiği belirtildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...