Ayrıldığı nişanlısı ve annesini öldürüp intihar etti

Konya'da Ömer İğret'i kendisinden ayrılan nişanlısı Büşra Gizem Güzelsoy ve annesi Gülya Barutçu’yu otomobilde tabancayla ateş ederek öldürdü. Polisin takibe aldığı katil, teslim olması için ikna çalışması yapılırken yaşamına son verdi. Nişanlı çiftin pandemi nedeniyle nisan ayında yapmayı planladıkları düğünü ertelediği, ardından da süreç içinde ayrıldıkları öğrenildi.

DHA 28.10.2020 - 16:54

Ayrıldığı nişanlısı ve annesini öldürüp intihar etti

Konya'da dün saat 17.00 sıralarında Büşra Gizem Güzelsoy, annesi Gülya Barutçu ile araçlarıyla evlerinin önüne geldiği sırada ayrıldığı nişanlısı Ömer İğret'in silahlı saldırısına uğradı.

Tabancayla başlarından vurulan anne ve kızı olay yerinde hayatını kaybetti. Olayın ardından geldiği otomobille kaçan Ömer İğret, bir süre sonra aracını terk edip, başka bir araçla kaçmaya devam etti.

Olaydan yaklaşık 3 saat sonra da yakınlarına ve ağabeyine haklarını helal etmesi konusunda mesaj atan İğret, ağabeyine Selahattin Eyyübü Mahallesi Kahraman Caddesi'ndeki bulunduğu konumu mesaj olarak attı.

Ardından ağabeyi ve polis, belirtilen adrese gidip araç içinde başına silah dayayıp bekleyen İğret'i ikna etmeye çalıştı. Yaklaşık 2 saat süren ikna çabalarına rağmen İğret, yaşamına son verdi. 

PANDEMİ NEDENİYLE NİSAN AYINDAKİ DÜĞÜNÜ ERTELEMİŞLER 

5 yıldır birlikte olan nişanlı çiftin pandemi nedeniyle nisan ayında yapmayı planladıkları düğünü ertelediği, ardından Büşra Gizem Güzelsoy'un nişanlısından ayrıldığı belirlendi. 

Bunun üzerine Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nden mezun olduğu belirtilen Ömer İğret'in, Güzelsoy'un Bursa ve Sakarya'da yaşayan ailesi ve yakınlarıyla görüşmeye gittiği ve  ''Ben onu çok seviyorum. Ayrılamam. Eğer bu iş biterse ya kızınıza ya kendimize zarar veririm'' dediği öğrenildi. 

2 SAAT ÖNCE ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

Ömer İğret'in dün Büşra Gizem Güzelsoy ile telefonla konuşup, barışma isteğini yenilediği ve Güzelsoy'un sosyal medya hesaplarında yeni arkadaşlar eklemesine tepki gösterdiği öğrenildi. 

Barışma isteğini geri çeviren Güzelsoy da, olaydan yaklaşık 2 saat önce annesiyle birlikte polis merkezine gidip eski nişanlısı hakkında şikayetçi olup, koruma kararı için başvurdu. Bunu duyan İğret'in de arkadaşından aldığı araçla Güzelsoy'un evinin önüne gidip,beklediği ve ardından da silahla saldırdığı belirlendi. 

BURSA'DA DEFNEDİLECEK 

Vücudunun 3 yerine mermi isabet eden Bürşa Gizem Güzelsoy ile 2 mermi isabet eden annesi Gülya Barutçu'nun cenazeleri, yapılan otopsinin ardından Bursa'nın Osmangazi ilçesinde defnedilmek üzere ailelerine teslim edildi. İğret'in cenazesinin de otopsinin ardından Konya'da defnedileceği öğrenildi. 

HAMİLE EŞİNİN GÖZÜ ÖNÜNDE ÖLDÜRÜLDÜ

Sayfa Yükleniyor...