Ayrılık rüzgarları anma törenine yansıdı

Demokratik Sol Parti'deki ayrılık rüzgarları Bülent Ecevit'i anma törenlerinde de esti. Rahşan Ecevit, DSP’nin düzenlediği törene katılmadı. Başka bir tören düzenlendi.

NTV Haber 05.11.2009 - 18:37

Ayrılık rüzgarları anma törenine yansıdı

Bülent Ecevit, üç yıl önce hayatını kaybetti. Kurucusu olduğu Demokratik Sol Parti bu süre içinde bölündü. Rahşan Ecevit, parti yönetimine tepki göstererek istifa etti ve yeni parti kurma kararı aldı. DSP cephesindeki bölünme Ecevit'i anma törenlerinde de yansıdı.


Devlet mezarlığındaki ilk töreni Demokratik Sol Parti yönetimi düzenledi. DSP Genel Başkanı Masum Türker burada yaptığı konuşmada "Kendisinin eksikliğini yalnız Demokratik Solcular değil Türkiye hissediyor" dedi.

Partililer ayrıldıktan sonra sıra Rahşan Ecevit, Rauf Denktaş ve Kıbrıs gazileri devlet mezarlığındaydı.

KKTC’nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, "Siz en yakınınızı, sizin canınızı kurtaranı, hürriyetinizi kurtaranı kaybettiğinizde ne duygu içerisinde olursanız ben de o duygu içerisindeyim. Rahmetli Ecevit’in kararlılığı olmasaydı bugün Kıbrısta tek bir Türk kalmazdı" şeklinde konuştu.

Eşinin mezarına "Rahşan Ecevit ve arkadaşları" yazan bir çelenk bırakan ve dua eden Rahşan Ecevit ise Bülent Ecevit'in 3. ölüm yıldönümünde sessiz kalmayı tercih etti.

Karaoğlan seni unutmadık

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...