Ayrılmak isteyen eşe bombalı tuzak

Nevşehir Ürgüp'te kendisinden ayrılmak isteyen eşinin evinin kapısına bomba düzeneği kuran kişi yakalanarak tutuklandı.

Haberler - İHA - NTV Haber - DHA 23.11.2020 - 09:45

Ayrılmak isteyen eşe bombalı tuzak

'de bir kişi, ayrılmak isteyen eşine tuzak kurdu. Evin kapısına bomba düzeneği yerleştiren zanlı, operasyonla yakalandı.

Ürgüp ilçesinde yaşayan Hacer Ç., eşi Bayram Ç.'ye ayrılmak istediğini söyledi. Bunun üzerine zanlı, evin kapısına bomba düzeneği kurdu. Olayı gören mahalleli, polise haber verdi.

Düzenek, bomba imha uzmanı tarafından etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan Bayram Ç. ''kasten öldürmeye teşebbüs'' suçundan tutuklandı.

Zanlının daha önce de eşine yönelik "kasten yaralama, tehdit ve mala zarar verme" gibi suçlardan yakalandığı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenildi.

''EVİ, ARABAYI YAKTI, EVİMİZİ KURŞUNLADI''

Bayram Ç. ile 2018 yılının mart ayında dini nikahla evlendiğini belirten Hacer Ç., "Ben Bayram Ç. ile evlendiğimde ilk eşimden hamileydim. Sonrasında kızım oldu. Eşim daha önce kesinleşmiş hapis cezası nedeniyle cezaevine girdi 1,5 yıl yattı. Sonra ben cezaevine gidip kendisine bu evliliğin yürüyemeyeceğini söyledim. Kendisi cezaevinden çıkınca beni tehdit etti. Evi, arabayı yaktı, evimizi kurşunladı. En sonunda bizim uyuşturucu madde satıcısı olduğumuz yalanını attı ama Allah’a şükür adalet önünde aklandık. Bu süreçte tehdit ve hakaretlerine telefonla devam etti" diye konuştu.

''KADINLAR BOYUN EĞMESİN''

Son dönemde büyük zorluklar yaşadığını, 1 hafta kadın sığınma evinde kaldığını anlatan Hacer Ç., "Eve döndüğümde polisler evde uyuşturucu olduğu için arama yapacaklarını söylediler. Ben anladım ki Bayram Ç. bizi ihbar etti. Sağlık kuruluşuna gidip tahlillerimizi verdik. Uyuşturucu kullanmadığımız için temiz çıktık. Bu olaydan birkaç gün önce de kardeşimi aramış ve 'Ben yapacağımı yapmam, yaptırırım' demiş. Demek istediği buymuş. Kadınlar kimseye boğun eğmesinler, sonuna kadar savaşsınlar. Şiddet görüyorlarsa bir saniye bile durmasınlar. Gerekli yasal işlemlere başvursunlar" ifadelerini kullandı.

''BALKONDAN ÇIKTIK''

Hacer Ç.'nin üvey babası ise kapıdaki bomba düzeneğini eşinin farkettiğini belirterek, "Eşim kapıya bir şeyin bağlı olduğuna yönelik beni uyardı. El feneri ile baktığımda bir ucu kapının koluna diğer bir ucu da balkon demirine bağlı ortada yumruk gibi bir şeyin sallandığını gördüm. Bu sallanan siyah renkli şeyin bir el bombası olduğunu anladım. Emniyeti aradım, hiçbir şeye dokunmadık. Polisler gelince balkondan dışarı çıktık. Tüm aile olarak balkondan güvenli şekilde aşağı indik. Sonra bomba imha ekibi gelerek, bombayı etkisiz hale getirdiler" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...